Evliliğin Altındaki Kirli Sırlar – Bunları Okumadan Evlenme

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba… Gördüğün gibi site yeni tasarımına geçti. Şu anda test aşamasındayız ve ufak eksiklikleri giderdikten sonra tam hız yolumuza devam edeceğiz.

Bu dönem içerisinde arkadaşlarımı ve yakınlarımı evlendirdim. İlk yazımın konusunuda evlilik olarak belirledim. Çünkü öğrettiklerimi uygulayan bazı arkadaşların amacı hoşuna giden bir kızı etkileyip, yolu evliliğe doğru ilerletmek…

Burada yazacaklarım çevremdeki insanlarla görüşmelerim ve gözlemlerim sonucunda ortaya çıktı ve emin ol bu 1-2 aylık bir çalışmanın sonucu değil.

Eğer yaşın 27’yi geçmiş, askere gitmiş ve elin ekmek tutmuş ise sana bir görev verilir. Bu göreve EVLİLİK denir.

Akrabaların ve arkadaşların şaka yapar:

“ Bak sıra sende hadi bir kız bul da düğününde oynayalım”

“ Hadi evlen torun sevelim “

“ Çocuğunun dedesi mi olacaksın?”

Eminim duymuşsundur çünkü ben çok duydum : ) .

Peki akrabalarımız neden evlenmemizi ister?

Onlara göre evlilik düzen getirir. Ütülü kıyafetler… eve gelince sıcak pişmiş bir yemek… temizliğin olacak…çamaşırların yıkanacak… çoluk çocuğa karışacaksın…soyun yürüyecek…

Peki sence bu nedenler evlenmek için geçerli nedenler mi yoksa içten içe başka şeyler mı dönüyor?.

İşte benim detayına girmek istediğim konu bu…

Yüzlerce yıl önceki kabile mantığı şu an hala aktif bir şekilde uygulanıyor. Sadece günümüze göre uyarlanmış.

Yüzlerce yıl önce kabileden atılmak ölmek demekti. Bu yüzden insanlar kabilede kalabilmek için belirli kurallara uyması gerekiyordu. Bu kurallar toplumdaki düzeni sağlamak için kurulmuştu. Kimse düzeni tehdit etmemeliydi. Dinler de evlilik hakkında kurallar koymuştur

Dinler genç yaşta evlenmeyi tavsiye ederler. Çünkü evlenmedikçe günaha girme ihtimalin artar. Bu yüzden erkeğin gözü açılmadan evlendirilmesi tavsiye edilmiştir.

Hatta bir seferinde abimin bir arkadaşı benim için abime “ Bu çocuğu evlendirin … yazık olmasın “ dedi. Düşünce yapısının farkında mısın? : )

Bu düşüncenin ve söyleyen kişinin iyi niyetinden şüphem yok. Lakin günümüzde ne yazık ki işler onların zamanındaki gibi yürümüyor.

Günümüzde ise bu kurallar geçerli gözükmüyor gibi dursada, aslında halen geçerli. Şimdi hepsini günümüz örnekleriyle sana göstereceğim.

– 35 yaşına geldin. Annen ve baban stres içerisinde (özellikle annen) ( Evlenmeni istiyor çünkü çevresindeki herkes sürekli senin evlenip evlenmediğini soruyor. Annen toplumdan dışlanacağını düşünüyor çünkü ona göre 35 yaş evlilik için geç)

– Arkadaşların evleniyor. ( Arkadaşların evleniyor ve seninle olan iletişimlerini minimuma düşürüyorlar. Artık birlikte barlara gitmek yok. Yalnız kalıyorsun (Kabilenden dışlanıyorsun) )

– Torun sevmek istiyoruz ( Senin istediğin kişiyle evlenmen umrumuzda değil, önemli olan torun )

– Şunun kızı var bir görüş istersen ailesi çok iyi… ( Kızın iyi ya da kötü olması umrumuzda değil, önemli olan biz büyükler anlaşabilelim )

– Anne ben evlenirsem yabancıyla evleneceğim : ) ( Hayır.. O ütü yapmayı bilmez, yemek yapamaz. Hem filancanın oğlu rusla evlendi . Hayatı kaydı. ( Yabancı ve müslüman olmayan bir kızla evlenmek toplumun kurallarına aykırı))

Bunlar benim duyduklarım ve başıma gelenlerdi. Eğer seninde buna benzer başına gelen şeyler varsa lütfen yorum bölümüne yaz. Bende yazıya ekleyeyim.

Artık Samanlık Seyran Değil

İki gönül bir olunca samanlık seyran olur. Çok beklersin. Evlilik ve kadınları etkilemek çok farklı şeylerdir. Çulsuzken bir kadını etkileyebilirsin ama çulsuzken bir kadınla evlenemezsin. Evlenmek demek sağlayıcı düşünce yapısını kabul etmek demektir. Evlendiğin kadına omzunun üzerinden konuşamazsın. Negleyemezsin. Neg karın doyurmuyor. Eğer sen o eve maddi bir değer sağlayamıyorsan, o kadın o evde en fazla 2 ay durur. Acı ama gerçek.. Tabi ki bu maddi gücü olmayan kadınlar için geçerli…

Erkeklerde ve Kadınlarda Evlilik Yaşı Neden Yükseldi?

Çoğu kadın ekonomik özgürlüklerini eline aldı. Mümkün olduğunca hayatlarını yaşamak istiyorlar. Bu da evlilik yaşını yükseltiyor. Lakin ne kadar gelirleri olursa olsun 30 ‘dan sonra çanlar çalmaya başlıyor. Çünkü biyolojik saatleri ilerliyor ve çocuk yapmak istiyorlar. Bak dikkatini çekmek istiyorum. Çocuk yapmak istiyorlar evlenmek değil..

Şu anda bunu yazarken bile rahatsız oluyorum. Evli bir çok kadınla konuştum ve bir tanesi tüm olayı özetleyen bir cümle söyledi.

“ Çocuk yapmak için evlendim. Evliliğimizin ilk başında kocam beni terk eder diye çok korkardım. Çocuğum olduktan sonra hiç birşey umrumda değil. Kocam kapıdan çıkıp gitse, yüzüne bile bakmam “

Çocuk yaptı ve işler değişti. Neden? Kadın olduğunu hissetti. Ona gerçek bir kadın olduğunu hissettirecek tek şey çocuktu ve onuda erkeksiz yapamazdı. Yaptıktan sonra erkeğe ihtiyacı kalmadı çünkü parasını kendi kazanıyor.

Arkadaşlar ne yazık ki böyle düşünen kadınların sayısı hiç az değil.

Evlilik Samimiyetsizdir

Evlilik dışarıya oynadığın bir tiyatrodur. Kaynanana gidince samimiyetsizce gülmektir. Senin annenlerde 3 gün kaldık, benimkilerde de 3 gün kalacağız demektir. Ben senin ailene şunu yaptım , sen benimkine yapmadın demektir. Bu nasıl bir kutsallıktır bilen biri lütfen açıklasın.

Şunları yazarken bile iğreniyorum lakin ne yazık ki evlenince karşılacağın durum bu.

Peki Johnny Evleneceksek Nelere Dikkat Edelim?

Evlenebilirsin tabi ki, ben evlenmeyin demiyorum ama arka planda olanları bilmende fayda var.

Evlenirken dikkat etmeni istediğim ana madde şu: Çevren için değil, kendin için evlen.

-Bunun yanında mümkünse evleneceğin kişiyle en az 1 ay evli gibi yaşa. Biliyorum çoğu insanın bunu yapacak durumu ve imkanı yok. Eğer bunu yapabiliyorsan, evleneceğin kızın gerçek yüzünü göreceksin.

-Bekarete önem verme. Bir Türk erkeğine bunu kabul ettirmek zordur. Lakin 1 damla kan için, seninle hiç bir ortak yönü olmayan bir kadınla evlenme….

-Uzak ilişki yaşadığın kızla evlenme. Ayda 1 kere yüzyüze zorla görüştüğün ve farklı şehirlerde olduğun kızla evlenme. Neden diye sorarsan, birbirinizi özlediğiniz için kızın gerçek yüzünü göremeyeceksin. Sadece canım cicimler olacak.

 • Hakan

  Çok doğru tespitler.

 • POPT2T777

  “Evlilik eşinle ev sahibi olmaya denir.” Neden mi? “Evli” evi var, herhangi bir eve sahip olma 🙂 Şaka bir yana; Eşin senin aynındır. Sende olan maddi manevi herşey ondada vardır. Birisinde bunlardan biri eksik olunca Johnny’nin de dediği gibi sonu ayrılıktır. Sen onun yapacaklarını bilirsin oda senin yapacaklarını bilir. Aynı huy ve özelliklere sahip olduğu için Johnny’nin de dediği gibi sonu gene ayrılıktır.
  Karı koca pek bilinmesede anlamı farklıdır. Koca eski dilde “yüce dağ” anlamına gelir. Güç kuvvet ve büyüklüğün sembolüdür. Karı o yüçe dağın üzerini güzelliği ile kaplayan kardır. Dağa karşı sıcak dışarıya karşı soğuktur. (Bilindiği üzerede karın altı gerçektende sıcaktır) O yüzdende eskiler o “Koca’nın Kar’ı” derlerdi.
  Kısacası karı yada kocanızı bulun eşinizi değil. Kaybettiysenizde yaşıyorsa ondan vazgeçmeyin Johnny’nin de dediği gibi bir damla kanın hiçbir önemi yok. Eğer yaşamıyorsa o zaman gerçekten özgürsünüzdür. 🙂

 • abc abc

  ben yine bekareti olmayan bi kadınla evlendikten ve cocuk olduktan sonra erkeğin kadından soğuyacağına ınanıyorum özellikle eşinin eski ilişkileri aklına geldikçe. cünkü erkegin ve kadının doğası belli buna kimse karşı gelemez. (bekaretten kastım zar değil komple ilişki yaşamamıs bir kadın) ve bu ka
  dını bulmak diye düşünüyorum.

 • Bilal

  Bir Damla kanin Önemi Var, Olmasaydi O bir Damla Kan Orda Olmazdı…..

 • POPT2T777

  “abc abc” ve “bilal” kardeşlerim dediklerinizde haklısınız belki, ilk ilişkinin veya aşkın yerinin o kadar önemli olduğunu veya ayrı olduğunu düşünyorsunuz ve kadınlarında böyle düşündüklerini biliryorsunuz. Peki neden ilk hissettiğiniz zaman o duyguyu yani; yanınızda olmadığı zaman mutsuz olduğunuz, canınızın yandığı, hep yakınızda olmasını istediğiniz ve ilişkiye girmek isteğiniz birinisini ve onunda öyle hissettiniğini farkettiyseniz gidipte ona “seni seviyorum” deyip bu hissinizin sonuna kadar arkasında kalmadınız? Karı ve koca bu zamanda pek kalmadı hep bu cesaret ve sabır kaybı yüzünden. Halbuki Türkler yüreklerindeki cesaretlerle ünlüdür. 🙂

 • Alex

  Bakir olmayan bir erkek bakire bir kadini haketmez bence. Zaten en fazla 1 yuzyili kaldi bekaret isinin.

 • engin

  Jhonny, söylediklerin çok doğru gerçekten aileler seni önemsemiyorlar ve senin kendi istedikleri gibi yaşamanı istiyorlar oku ve iş sahibi olduktan sonra ailenin buldugu kızla evlen kızın ne olduğu umrundan değil annenin,sonra çocuk yap ama ben görücü usülu değil kendim istersem evlenirim ki pek düşünmüyorum..bekaret konusu ise ben bakirim ve daha önce anal ilişkiye girmiş veya bakire olmayan bir kadını almam.Neden alayım ? millet işini görsün sonra kız kapağı bana atsın o kız emin evlendikten sonra da seni aldatır belki daha önce yaptıklarıyla belki de yenileriyle…he ben playboy bi adamsam her gün başka kızla birlikte olmuşsam o zaman kızdan bunu beklemem yanlış olur çünkü bende yapmışım..senin öyle düşünmen normal çünkü sende yaşamışsın pek çok kişiyle ilişki.

 • yiikim

  bakirelik bir yerde önemi yok. evliliği düşündüğüm biriside bakire değildi hiç kafama takmamıştım. johnny dediğim bir iki gün bizde kaldı durum anlaşıldı. artık evliliği istemiyorum. annem tarafımdan sürekli taciz ediliyorum. “sahnelere yakışırken elimiz ayağımız tutarken düğün yapalım” der. şimdi ben onlar için evleniyorum diye düşündüğümden yaşım 30 yaklaşmışken ve evde her işimi kendim yaparken neden evleniyim. evlenilecek bir yastıkta baş konulacak birisini bulmakta zor.

 • reha

  Jhonny bir bayanın bekareti şundan önemli bekaretin de ilk ilişkide erkeğin üreme organının şeklini alır erkeğe has olur alınan zevk ve ilişki maksimum seviyede olur.

 • Ruzgar16

  Çok güzel ve yerinde tespitler olmuş bende şunu eklemek istiyorum yorum yapan arkadaşlar bazıları demişler bekaret önemli diye biraz objektif düşünmek lazım olayları hele ki bu devirde evlendiğiniz insan bakire olabilir ama farklı yönlerden cinsellik yaşamışsa ne olacak 🙂 ben bir kadında hiç bir zaman bakirelik v.s aramam önemli olan beyninde düşüncelerinde ruh yapısında bakirelik olsun zihni kötü olan insan her türlü şeyi mutlaka yapar karşı taraftan tek istediğim şey bir ilişkiye dahi girmiş olsa bana karşı dürüst ve sadık açık sözlü olacak ondan sonraki aşamaya ben karar veririm

  ki zaten evlilik olaylarını hiç kafamdan geçirmiyorum çünkü günümüz şartlarında sevgi aşk diye birşey yok evlenen çiftlerin çoğu 6 ay sonra mahkeme salonlarında sıra bekliyorlar ayrılmak için bir insan ile birlikte yaşamak çocuk sahibi olmak istiyorsak karşılıklı bunun yolu evlilik değildir bundan bir hafta önce şehir dışındaydım ve bir cafede öğlen vakti bir kahve içiyordum evli bir bayan geldi yanında 4 5 yaşlarında bir çocugu eşi ve annesi var resmen kadın gözünü benim bulunduğum masadan ayıramadı lavobaya kalktım arkamdan kalktı fakat çocuğu olduğu için benden istediği ışığı bulamadı elde etmek için her türlü mücadeleyi verdi o an kendimi eşi olan erkeğin yerine koydum evlilik hiç birşeyin çözümü değilmiş inanın kadınların %99 u bu şekilde jony den çok şey öğrendim koyu bir takipçisiyim şunuda net bir şekilde söylüyorum bakire olsun veya olmasın istediğiniz kadını evli veya bekar karşıma çıkartın bizler erkek olarak ne istiyorsak onu belli ettiğimiz anda iş bitmiştir o yüzden ben evliliğe sıcak bakmıyorum günümüz ilişkileri tamamen maddiyat üzerine kuruluyor anı yaşayıp tadnı almak lazım bir kadına kadınlığını hissettiren her zaman erkeklerdir bu kozu çok iyi kullanırsak eğer kafamızda evlilik diye bir kavram kalmaz şunu anlamıyorum birde

  erkekler yapınca birden fazla kadın ile birlikte olunca bir sorun yok fakat kadın bir erkek ile ilişkiye girince bizim toplumda kaşar diye tabir ediliyor herşey karşılıklı ve o kadın dışlanıyor erkek birşeyi yapıyorsa kadında yapar en doğal hakkı erkeğin istekleri varsa kadının 6 kat daha fazla isteği var bunları karşılaması lazım evlilik öncesi kadınlar sorguluyor mu sen bakir misin diye hayır o zaman erkeğinde bakireliği sorgulamaya hakkı yoktur zaten bakirelik diye birşey kalmadı günümüzde bir bayana sorarsak sen taş devrinde mi yaşıyorsun derler 🙂

 • ibrahim

  selam arkadaşlar
  bende yorumları ve jonhy nin yazılarını okudum. aklıma bazı teoremler geldi bu hayatta herkes gibi bir günn öleceğiz bu üstteki yazılar böyle söyleyince en doğru şeyin ne olduğunu gösteriyor madem öleceğiz güzel şeyler iiyi şeyler yapmalıyız. vicdan duygular hiçbirimizi etkilemesin mantıklı olan her şeyi görebiliyoruz.
  o yüzden dünyada rahat bir hayat geçirmek isteyebilirz ama bunun yanlış olduğunu hepimiz biliyoruz zorlukla beraber kolaylık vardır inşirah suresinde 2 kere bunu tekrarlıyor. bu yazdıklarımı düşünün lütfen kuranı kerimde her sorunun cevabı vardır buna kesinlikle emin olmalısınız ben hayatımda hiç bir kızla ilişki yaşamadım çirkinmiyim hayır salakmıyım hayır jonhy nin yazdıklarını ben istemeden bilmeden kızlara karşı yapıyormuşum jonhy den sonra öğrendim 😀 yani bi kızın şeyine benim şeyiim girse ne olacak elime ne geçecek 2 dklık zevk abiya diğer insanlar bunu size güzel gösteriyor aldanmayın. evlenme konusuna değinmek istiyorum .
  ne kadar süre yaşayacağımı bilmiyorum ama şöyle düşünebilirsiniz bir gün yaşlanıcaksın ve çocukların yok kim sana bakacak bizim mahallede yaşlanmış insanlar var ve yalnız yaşamaya çalışıyorlar evinde ölse kimsenin haberi olmaz. yani tabiki ileriyi bilemeyiz çocukların sana bakmayabilirler buda var ama allaha şöyle dua edeceksin allahım bana salih oğul salih kız salih bir eş salih bir eyle wer yarabbim bunun gibi dua edeceksin dua insanı ferahlatır dua etmek daha iyi düşünmene yol açar duayı anlamak çok zor anlatmakta bir okadar 😀 evet erkekler bakirelik sadece kızlar için bir zorunluluk değildir erkeklerde aynı eğer bir erkek bir kadınla zinaya girmişse kesinlikle ve kesinlikle zinna yapmış kkadınla evlenmelidir bunun günahı büyük ve bakire bir kadınla evlenim onu kandırmak dahada büyük bir günnahtır. evlilik erkeğin elinde bir erkek şunu bilmelidir kesinlikle bir kadını yönetemiyorsa evlenmemilidir hüsran olur. bir kadın kesinlikle ve kesinlikle gözü ilgi budalalığındaysa ztn o nun ar damarı yoktur ar damarını bilirsinz . dahada uzun yazı yazmak isterdimde kafa karıştırmakta istemiyorum arkadaşlar yalnız şunu iyi bilin iyi şeyler yapmak zordur. kötü bişey gelse bile başınıza iyi birşeyler yaptığından huzurun yerinde olacaktır.
  bu arada akp li değilim böyle dini şeyler yazınca lambacı diyorlar 😀

 • Dogukan

  Öncelikle teşekkürler Johnny . Evet türk erkeklerinin çoğu karısını bakire olmasını ister , ama kendisi bakir bile değildir . Bir kadın evlenmeden bekaretini kaybettiyse Türkiyede çoğu göz ona ”Fahişe” damgası vuruyor ama o damgayı koyanlarda kendileride sex yapmak istiyor bunun için çabalıyor ve çoğuda evlenmeyi beklemiyor bile . Bence bakirelik pekte önemsenicek bişey değil Johnny’de dediği gibi 1 damla kan için bir kadından vazgeçebilecek insanlar tanıyorum bence bu çok saçma .

 • Batu

  tek kelimeyle harika bir yazi!! bakirelik konusunda da kesinlikle katiliyorum. Hatta yasadigim deneyimlere göre bakire kadinlarin bir iliski icin cok daha zor oldugunu düsünüyorum.

 • Javert

  Bu bir baştan çıkarma sitesi,buraya geliyorsanız en baştan dininiz konusunda bazı yanlışları yaptığınızı kabul etmelisiniz,bu sorumluluğu almalısınız zorlayan yok.

  Gerçektende cevabı İslam’da bulabiliyorsunuz,illa zina vs. günahtan değil,hani dindar olmanıza gerek yok.
  Dinde,zaten bu biyolojik bilgiyle çelişen bir bilgi yok,yani kadın ve erkeğin dışarıda gözü olabilir evlendikten sonra.
  Zaten anlatılan içgüdülerine rağmen evliliğini sürdürmek önemli olan.
  Evliliği tavlama olarak düşünsen,evliliği yaşamak,devam ettirmek ilişkiyi sürdürmek gibidir. (çok bilmiş)

  Evlenirken verdiğin sözleri,kızı etkilerken yaptıkların olarak düşünürsen evliliktede ara sıra tekrardan etkilemeye çalışmalısın kızı,demek istediğimi çaktın biliyorum.

  Bende beynin bakireliği tarafındayım ama kadınla erkeğin beyinlerinin farkından sıkıntılı bu da :)) işin zıvır kısmından sonra beynin bakire olması daha önemli bencede,zaten kadın olduğu için aldatma potansiyeli var genlerinde bari kötünün iyisini alalım mantığı,

  Aslında bazı konuştuklarımızın hiçbir anlamı yok,sadece entellektüel tartışma olarak başlıyor ve bitiyor.
  Böylelerine atılan yorumlardan bir tanesinide şimdi okudunuz,buydu benim görüşüm,yazayım bende dedim,hani yazıyor ya herkes 🙂

 • Kaya Deniz

  ilk yorumu yapan Reha nın beynini salamura yapmak lazım. insanlığı faydalı olur. birincisi erkek olarak bakireliği önemsemiyorum. çünki günümüzde bakire kalıp çok sey yaşayan çok insan var. anlatabildimm mi bilmem:-) ikinicis erkek olarak yapmadğığınız şey kalmıyor evlenince karşı tarafın bize ait olmasını istiyoruz. üçünsü hindistan gibi türkiye gibi ülkelere bakın bakirelik manlyağı toplumlarız tecavuzden geçilmiyor. aile içi tecaviz bile var. gecelik ilişki olmadıktan sonra bir kız ahlaklı adam akıllı ilişkiler yaşamış ve sonrasında doğru insanı bulduğunda evlenmiş olması onun ahlaksız olması anlamını taşımaz .aksine evnelndikten sonra eşini aldatanların büyük çoğunluğu evlenirken bakire olanlardır. merak denen illet eşimden başka cennet varmıyı sokar inannın kafasına. ama birkaç ilişki sonrası sizinle evlenen kadın zaten en çok senin tenini ve seni sevdiği için evlenir. evlendekten sonrada keşke başkasıyla hiç yaşamasaymışım hayatımın adamı da buymuş der. yani o şimdilerde bin liraya diktikleri kan pıhtısının hiçbir önemi yok. bence aklı başında insanlıklı vicdanlı bir kadın eline erkek eli değmemiş bencil dırdırcı aileyi birbirtine katacak kadar geri beyinli çalışan bir kadından binkat iyidir…buraya bu kadar şey anlatılmışken sadece bakireliğetakılan erkeklere son diyeceğim. baylar evleniyorsunuz sene 2017 ama kızınıız 2037 de 20 yaşında olacak ve evlenmeeden inanın bakıreiliğini kaybetmiş olucak. çünki bir yirmi yıl sonra daha da önemsenmeyecek ve sanıyormusunuz ki bunu kızınız da önemseyecek !!!