Neden Sadece Birden Fazla Erkekle Birlikte Olan Kadınlara Kaşar Denir

Hazır vaktim varken biraz daha yazı yazmak istiyorum. Bu makalede bahsedeceğim konu ile eminim karşılaşmışsındır.

 

Hatta konu şöyle gelişir:

 

 

Erkek : Benden önce başkasıyla birlikte oldun mu?

 

Kız : Evet

 

Erkek : Vayyyy…

 

Kız : Bunların ne önemi var ki , ben seni seviyorum.

 

Erkek : Tabi…

 

Kız : Ne var yani… Sen de benden önce başka kızlarla birlikte oldun..

 

Erkek : Ben erkeğim….

 

Diye devam eden bir konuşmayla karşılaşmısındır ya da duymuşsundur. Çoğu kadın bu yaklaşımın adaletsiz olduğunu düşünür. Bir erkek kadınla yattığı zaman hiç bir şey olmazken, bir kadın bir erkekle yattığı zaman kaşar olur. Kadınlar bunu çifte standart olarak görür.

 

Hadi ortalığı biraz karıştırayım : )

 

Aslında bu çifte standart değildir. Çünkü olaylara baktığımızda , gidişatın çok farklı olarak ilerlediğini görürüz. Bu farklardan dört tanesini inceleyelim.

 

1 – Kadınların bir erkekle yatması çok kolaydır 

Şimdi şunu kabul etmek gerekiyor. Biz erkekler belli bir beceri seviyesine gelmek için, elimizde olan bir çok kadını kaçırmışızdır. Hatta standartlarımızı çok düşürsek bile zorluk çekebiliriz. Bir erkeğin kadınlar konusunda başarılı olması için sosyal zeka, sabır, iletişim becerisi, ısrar gerekliyken, bir kadın için vajina yeterlidir : ) . Kısacası olay şudur. Kolay ulaşılan şeye saygı duyulmaz. Erkek bir kadını etkilemek için çabalar ve amacına ulaştığında bu başarısı için kendine saygı duyar. İşte bu yüzden erkeğin cevabı “Ama ben erkeğimdir” . Ama kadın için durum böyle değil, çünkü bir kadının bir erkek tarafından becerilmesi için, bacaklarını açması yeterlidir. Dünyanın en çirkin kadını olsa bile, mutlaka onunla birlikte olacak erkek vardır. İnsanlar zorlukların üstesinden gelenlere saygı duyarlar.

 

 

2 – Bir kadın, erkeklerle birlikte olarak, bir erkeğin kadınlarla birlikte olmasından daha fazla zarar verebilir. 

 

Diyelim ki, bir erkek birden fazla kadınla birlikte oldu. Bu erkek onların her birine karşı sadık gözüküyorsa, kadınlara büyük bir zarar veriyor. Bu beklenmedik hamilelik olabilir ya da duygusal travmalar olabilir. Seksüel yol ile bulaşan bir hastalık olabilir. Ama bir kadın birden fazla erkek ile birlikte olursa, yukarıda yazdığım zararların yanında, babasının kim olduğu bilinmeyen bir çocuk doğurabilir.

 

Eğer bir erkek beş kadınla birlikte oluyorsa ve hepsine karşı sadık gözüküyorsa, ve bu kadınların hepsi hamile kalıyorsa, çocuğun babasının kim olduğu bellidir. Ama bir kadın birden fazla erkekle birlikte oluyorsa, ve bu erkekler kadına sadıksa ve kadın hamile kalıyorsa, çocuk bu beş erkekten birisine ait olabilir. Bu erkeklerden bir tanesi kadın tarafından kandırılıp, doğacak çocuğu büyütmeye karar verirse, erkek parasını, zamanını kendi genine sahip olmayan bir çocuğu yetiştirmek için kullanacaktır. Evrimsel açıdan bakarsak durum hiç iç açıcı değil.

 

Yine evrimsel açıdan bakarsak iki temel içgüdümüz var. Hayatta kalmak ve üremek. Başka erkeklerle birlikte olan kadınlar  erkekleri zor duruma sokar çünkü erkek gerçekte kendi çocuğunu mu yoksa başkasının çocuğunu mu büyüttüğünden emin olamaz. Bu açıdan bakarsak, erkeklerin durumu kadınlara göre çok ama çok daha zordur .

 

Son yıllara kadar DNA testi ve doğum kontrol hapları pek yaygın değildi, ve bundan dolayı hamile olmayı engellemek ve çocuğun gerçek babasının kim olduğunu bulmak pek kolay değildi. İşte bu yüzden sosyal çevre, kadınlara bu şekilde bir baskı kurarak, onların birden fazla erkekle birlikte olmasını doğru bulmadığını empoze etti. Kısaca ” kaşar ” dedi  : ) .

 

3 – Erkekler evrimsel olarak, daha fazla kadınla birlikte olmak için programlanmıştır. 

 

Kadınlara bu sözü söylediğimde genellikle inanmak istemezler. Ama evrimsel açıdan baktığımızda durum gerçekten böyledir. Eğer insanların gerçekten bahsedildiği gibi üremek ve hayatta kalmak gibi temel 2 tane iç güdüsü varsa, bir erkeğin birden fazla kadınla birlikte olarak, üreme şansını arttırması kadar normal bir şey yoktur. Eğer bir kadın 9 aylık bir süre içerisinde birden fazla erkekle birlikte olursa, sadece bir kez hamile kalabilir. Yani 9 ay boyunca önüne gelen herkesle birlikte olan kadın ile, 9 ay boyunca tek bir kişiyle birlikte olan kadın arasında hiç bir fark yoktur.Sadece bir kez hamile olabilir. Ama bir erkek birden fazla kadınla 9 ay boyunca birlikte olursa, o süreç içerisinde birden fazla kadını hamile bırakabilir. Ne kadar fazla kadın, o kadar fazla bebek..

 

Evrimsel açıdan bakarsak, erkeğin kaşar olmasının , kadının kaşar olmasıyla karşılaştırıldığında çok büyük avantajları vardır.  Tabi ki bu kadınlar tek eşli olmalıdır anlamına gelmiyor. Kadınların da içinde birden fazla erkekle birlikte olma isteği vardır. Sadece erkekler kadar olamazlar.

 

4 – Birden fazla erkekle birlikte olmak, erkekten çok kadına zarar verir. 

 

Bir kadın yanlış bir partner seçerse, kendisine bir erkeğin yanlış partner seçmesinden daha fazla zarar verir.  Çünkü kadın doğacak çocuğu tek başına yetiştirmek zorunda kalabilir. Bu yüzden, geçmişten beri önüne gelen erkekle birlikte olan kadınlar , erkeklerden çok daha fazla sorumsuz ve güvenilmez gözükmüştür.

 

Bu dört sebep kadınların neden birden fazla erkekle birlikte olduklarında “kaşar” olduklarını anlatıyor. Tabi ki bu görüş gittikçe değişiyor ama bu düşünceye sahip olanların sayısı az değil.

 

Şimdi kadınlar ve erkekler arasında neden bu konuda bir çifte standart olduğunu anlatmaya çalıştım. Kimseyi suçlamak için yazmadım. Herkes istediği gibi yaşayabilir.  Sadece benzer durumların neden farklı olduğunu görün yeter.

 

Görüşmek üzere…