Yaklasma Korkusunu Nasıl Yenerim?

Çok güzel bir kız gördük. Sarışın, daracık kot pantolonu giymiş. Kocaman
güneş gözlüklerini takmış. Sanki dünya umrunda değilmiş gibi, yolda sallana sallana yürüyor. Onunla konuşmak için neler vermezdin değil mi?

Evet konuşmaya karar verdin, ilk adımı attın ve kafanda bir ses duydun. “  Şu kızın güzelliğine bir baksana, senin yüzüne bile bakmayacak “  Midenin üst tarafinda hafif bir baskı hissettin.  Ama yürümeye devam ediyorsun ona doğru, ses tekrar harekete geçiyor  “  Böyle güzel bir kız boşta kalır mı sanıyorsun? Kesin erkek arkadaşı var “  Midenin üst tarafındaki baskı biraz daha arttı. Sen yine yürümeye devam ediyorsun bu sefer daha yüksek ve daha acımasızca konuşuyor kafandaki ses “ Senin gibi bir tipsize neden baksın ki böyle bir kız “ karnında çok büyük bir baskı hissediyorsun, dudakların kuruyor, soğuk terler dökülüyor alnından.

Hoşlandığı kızla konuşmak isteyen bir çok erkeğin başına gelen bir olay bu, eminim sana da tanıdık geldi.

Yaklaşma korkusu kısaca şu demek : Hoşunuza  giden yabancı birisiyle, iletişim kurma ve onunla tanışma korkusudur.

Neden Yaklaşma Korkusu Yaşarız?

Yaklaşma korkusu, beynimizin bizi korumak için uydurduğu bir duygudur. Çünkü beyin, bir kadınla konuşmanın hayati bir tehlikesi olduğunu düşünür. Onun amacı sadece EGO nu korumak. Eğer kız beni red ederse, içimde yetiştirdiğim o küçük çocuk zarar görür ve ağlar diye beyin onu korumak için elinden geleni yapar.

Yaklaşma korkusunun oluşması ile ilginçtir. Televizyon izlerken negatif inanç yağmuruna tutuluruz.  Örnek vermek gerekirse, bir spor araba reklamında, sürücünün yanında oturan 90 – 60 – 90 ölçülerine sahip bir manken vardır. Beynimiz bir günde binlerce düşünceyi işleme kapasitesine sahip. Bu reklamı da şöyle işler.

“  Bu kadar çekici bir kadını etkilemem için, böyle bir spor arabaya sahip olmam lazım “

Bu gibi reklamları küçüklükten beri izliyoruz. Düşünün beynimizin olduğu durumu.

Kadınlar Yaklaşmanızı İstiyor

Sana değişik bir bakış açısından bahsedeceğim. Kadınların neden makyaj yapmaya saatler ayırdığını yada o vucudu saran pantolonları giydiklerini sanıyorsun? Fazla düşünme ben sana söyleyeyim. Karşı cinsin ilgisini çekmek için. Kadınların özgüveni  çok düşüktür. Kusurlarını kapatmak için saatlerce ayna karşısında vakit geçirirler. Yüzlerinin bir kenarında sivilce çıksa, tüm gün evlerinde çıkmazlar.  Şimdi sana bir soru soruyorum :

En uzunu ortalama olarak 1.70 olan, aynanın karşısında saatlerce vakit harcayan, fiziksel olarak senden kat kat güçsüz olan bir kadınla konuşmaya mı korkuyorsun?

Sana verebileceği en büyük zarar nedir?

Bu soruların cevaplarını bir düşün. Hatta sayfayı kapat ve düşünmeye başla. Mantıklı açıklamayı içinde bulacaksın.

Kadınların gidip beğendikleri erkekle tanışma şansları çok azdır. Bir kadın ne kadar güzel olsa da hoşlandığı bir erkekle gidip tanışamaz. Bu şu demek oluyor. Kadın önüne gelenlerden bir seçim yapmak zorundadır.

Bunu şöyle algıla “ Kullanmadığın her atışı, kaçırmış sayılırsın “

7 Adımda Yaklaşma Korkundan Kurtul

1 – 30 Dk. Yürüyüş

Güneşli yada yağmurlu hava. HER GÜN

2 – İnsanların Çok Olduğu Yerlerde Yürü

Park, sokak yada bir alışveriş merkezi. İnsanların çok olduğu yerlerde yürüyüşüne devam et.

3 – Yürürken Gülümse

Kendini gülümsemeye zorla. Bunu tabi ki 30 dk boyunca yapma. Ama mümkün olduğunca gülümse. Gülümsemek karşı tarafa pozitif bir enerji verir. İstiyorsan arkadaşınla şu testi yap. Bir arkadaşın senin karşına geçsin. Sağ veya sol kolunu yana doğru aç. Karşında duran arkadaşının sana gülümsemesini iste. O sana gülümserken, elinle kolunu aşağıya doğru itmeye çaliş ve kolunla bu itme gücüne karşı koy. Kolunun yerinde kaldığını göreceksin. Şimdi arkadaşına somurtmasını söyle, aynı baskıyı koluna yine uygula . Ne kadar zorlasan da kolunun aşşağıya doğru gittiğini fark edeceksin.

4 – Yürüken Yanından Geçen İnsanların En Az 1 Tanesine “ Merhaba “ de

Burda önemli olan GÜLÜMSEMEN ve MERHABA demen.

Sana karşılık vermeleri önemli değil. Onlarla iletişime girmek için orada değilsin.  Sosyal zekanı geliştirmeye ve arkadaşça görünmeye çalişiyorsun.

5 – Yürürken Gördüğün İlk Kadına, Gülümseyerek “ Merhaba “ De

Kendini nazikçe tanıt ve ismini sor

Adını söylediğinde, dinle

Kızın adını ona tekrar et, ismi böylece aklında kalır

Ayaküstü onunla muhabbet et, ne hakkında konuştuğunun hiç  bir önemi yok. Yağmur yağıyorsa bile hava çok güzel diyebilirsin. Nereli olduğunu sor. Kendinin nereli olduğunu söyle. Bunları yaparken unutmaman gereken şey GÜLÜMSEMEK

Sosyalleşmenin can damarı sohbettir. Normal konular hakkında rahatça konuşamayı başaramayana kadar, bir kadınla flört etmeyi başaramazsın.

6 –Bunları Söyledikten Sonra Konuşmadan Ayrılabilirsin

Başka birşey söylemene gerek yok.

Ama kalıp sohbeti devam ettirebilirsin.

7 – Eve Gel ve Yaptıklarının Yanına Bir Check At

Bir check yürümek için

Bir check selam verdiğin insanlar için

Bir check durdurdup konuştuğun her kız için

7. Adım en önemli adım. Bunu mutlaka eve geldiğinizde yapın. Kadınlar özgüveni yüksek erkeklerden hoşlanır. Özgüvende başarı ile kazanılır. Eğer eve gelip yaptıklarınıza bir işaret koyarsanız. Özgüveniniz bunu kazanılmış bir başarı olarak görecektir ve özgüvenin buna göre artacaktır.

~Johnny D.

 

 

"Başarı ve Özgüven Sırlarını Tüm Çıplaklığıyla Öğrenmeye Hazır mısın?"

Buraya Tıkla!

 

 

 • ramazan

  merhba bunları hiç tanımadığımız yolda gördüğümüz kızlara mı yapıcaz?yani 4 ve 5.maddeyi biraz daha acıklayabilir misinz? teşekkürler.ayrıca ilk defa yolda gördüğümz bi kızla tanışmak hatta numarasını almak onunla cıkmak istiyorum bunu nasıl yapmam lazım

 • nnn

  joonhy çok güzel yazmışsın ama türkiyede bunları yaparsan karşı taraftaki kızın vereceği tepki çok farklı olur anlık korku yaşayan bi kızın tepkisi bağırmak çağırmak sana sapıkmış gibi uzaklaşmaya çalışmak bide toplum içinde bu tepkiyi alan bir erkek ne olur?

 • Johnny_DeLusion

  Bu düşünceye inanmak için kaç kez böyle bir olay yaşadın?

 • nnn

  bi kaç sefer yaşadım birde sürekli gülümsemekten bahsettin bu bizi gevşek birisi gibi göstermezmi çekiciliği yok etmezmi? ve ben bayanlarla konuşurken babacan bir gülümsemeyle konuşuyorum hafif gözler kısılıyor bunu engelleyemiyorum buda bilmiş birisi gibi gösteriyor sanki beni

 • nnn

  johnny birde çok önemli bir konuda acil yardıma ihtiyacım var mail atsam olurmu? inan bu konu senide bocalatabilir ben işin içinden çıkamadım.

 • masterful

  Her şey insanın kendisine inanmasıyla başlıyor..Çok pratik yapmak lazım davranış kalıplarının otomatikleşmesi için..

 • Javert

  Merhaba nnn,

  Johnny’nin sorusunun altında bir mesaj vardı alamadıysan buyur: “Kadınlar konusunda başarılı erkek hedefine azimle gider” Yani kardeşim birkaç sefer denemişsin böyle olmuş hemen bir önyargı oluşmuş artık hep böyle olacak,kadınlar böyle,hatta öyleki kadınları anlıyorum deyip başka birisinede “Sakın öyle direkt konuşmaya gitme yoksa çığlığı-dayağı yersin!” dersin,ciddiye alırsa yoluna taş koyarsın.

  Sapık gibi bakmıyorsan(ız) edebinle gittiysen çığlık yemezsin ama reddedilebilirsin,her kızı etkileyemezsin.Ben mesela kaç kere tanışmaya gittim sadece okulumdan bir kız vardı hiç kötü niyet -yani mecazen “Aha bundan sevgili olur uğaaaaaa!” düşüncesi- yoktu kafamda.Okulunu vs. sorduktan sonra “Her sabah bu saatte geliyorsan birlikte bineriz” dedim.Önceki birkaç soruyu ters olmaya çalışarak cevapladı.Metrodaydık.Kapıdan içeri girerken söylemiştim o cümleyi sonra cevap gelmedi ve özgüvenli gibi gözükmeye çalışıyordu kız ama cevap gelmedi.Yüzünden işte ne dersen de beden dilinden anladım sahte bir terslik olduğunu belkide ilk defa benim gibi birisi gelip böyle tanışmıştır -çok büyük güzelliği yoktu :)- Cevap gelmeyince gayet sakin,ne olduğunu anlamamış gibi “Eee,cevap vermedin” dedim baktı yüzüme ters ters ve arkasını döndü.Ve metro sıkış tıkış etraftakilerin hepsi pür dikkat beni dinliyordu eminim ama valla bizim Türkiye’den çok aktör çıkar çok.Bunun gibi bir tersleme geldiyse nedenleri: Ya cool gözükmeye çalışıyordur,özgüvenli ; Ya sosyal baskıdan dolayı (kaşar gibi gözükme) yani metrodaki insanlar olabilir,yada seni test ediyordur veya seni onca kişinin içinde rezil etmeye çalışıyordur ama hiç bozulmadığını görünce seni bence öyle çekici bulur ki? Ne konuşuyorsun Javert? O beni tersledi dediğim kız bizim okuldaydı ve tenefüslerde artık rastladığımda yanımdan geçerken “uğaaaa seni rezil ettim” bakışı vardı direkt göz teması az tabi de… Bende aynen gülümseyerek iade ettim bir süre sonra bakmadı (ben öyle zannediyordum) ama neredeyse her arkamı dönüşte onu bana “değişik” şekilde bakarken buluyordum.

  Yani kadınları anlamakta önemli

  Bu arada,çok uzun yazdığımı biliyorum Johnny 🙂

  Çok bilmiş değilde,demek istediğine kelimeler az gelen 😀

  Hadi iyi günler…

 • RüzGaR

  Bir kızla seks yaptım adı Merve çok seksi bir kız.Daha çok zevk alması için ne yapmalıyım… ?