Yaklasma Korkusunu Nasıl Yenerim?

Çok güzel bir kız gördük. Sarışın, daracık kot pantolonu giymiş. Kocaman
güneş gözlüklerini takmış. Sanki dünya umrunda değilmiş gibi, yolda sallana sallana yürüyor. Onunla konuşmak için neler vermezdin değil mi?

Evet konuşmaya karar verdin, ilk adımı attın ve kafanda bir ses duydun. “  Şu kızın güzelliğine bir baksana, senin yüzüne bile bakmayacak “  Midenin üst tarafinda hafif bir baskı hissettin.  Ama yürümeye devam ediyorsun ona doğru, ses tekrar harekete geçiyor  “  Böyle güzel bir kız boşta kalır mı sanıyorsun? Kesin erkek arkadaşı var “  Midenin üst tarafındaki baskı biraz daha arttı. Sen yine yürümeye devam ediyorsun bu sefer daha yüksek ve daha acımasızca konuşuyor kafandaki ses “ Senin gibi bir tipsize neden baksın ki böyle bir kız “ karnında çok büyük bir baskı hissediyorsun, dudakların kuruyor, soğuk terler dökülüyor alnından.

Hoşlandığı kızla konuşmak isteyen bir çok erkeğin başına gelen bir olay bu, eminim sana da tanıdık geldi.

Yaklaşma korkusu kısaca şu demek : Hoşunuza  giden yabancı birisiyle, iletişim kurma ve onunla tanışma korkusudur.

Neden Yaklaşma Korkusu Yaşarız?

Yaklaşma korkusu, beynimizin bizi korumak için uydurduğu bir duygudur. Çünkü beyin, bir kadınla konuşmanın hayati bir tehlikesi olduğunu düşünür. Onun amacı sadece EGO nu korumak. Eğer kız beni red ederse, içimde yetiştirdiğim o küçük çocuk zarar görür ve ağlar diye beyin onu korumak için elinden geleni yapar.

Yaklaşma korkusunun oluşması ile ilginçtir. Televizyon izlerken negatif inanç yağmuruna tutuluruz.  Örnek vermek gerekirse, bir spor araba reklamında, sürücünün yanında oturan 90 – 60 – 90 ölçülerine sahip bir manken vardır. Beynimiz bir günde binlerce düşünceyi işleme kapasitesine sahip. Bu reklamı da şöyle işler.

“  Bu kadar çekici bir kadını etkilemem için, böyle bir spor arabaya sahip olmam lazım “

Bu gibi reklamları küçüklükten beri izliyoruz. Düşünün beynimizin olduğu durumu.

Kadınlar Yaklaşmanızı İstiyor

Sana değişik bir bakış açısından bahsedeceğim. Kadınların neden makyaj yapmaya saatler ayırdığını yada o vucudu saran pantolonları giydiklerini sanıyorsun? Fazla düşünme ben sana söyleyeyim. Karşı cinsin ilgisini çekmek için. Kadınların özgüveni  çok düşüktür. Kusurlarını kapatmak için saatlerce ayna karşısında vakit geçirirler. Yüzlerinin bir kenarında sivilce çıksa, tüm gün evlerinde çıkmazlar.  Şimdi sana bir soru soruyorum :

En uzunu ortalama olarak 1.70 olan, aynanın karşısında saatlerce vakit harcayan, fiziksel olarak senden kat kat güçsüz olan bir kadınla konuşmaya mı korkuyorsun?

Sana verebileceği en büyük zarar nedir?

Bu soruların cevaplarını bir düşün. Hatta sayfayı kapat ve düşünmeye başla. Mantıklı açıklamayı içinde bulacaksın.

Kadınların gidip beğendikleri erkekle tanışma şansları çok azdır. Bir kadın ne kadar güzel olsa da hoşlandığı bir erkekle gidip tanışamaz. Bu şu demek oluyor. Kadın önüne gelenlerden bir seçim yapmak zorundadır.

Bunu şöyle algıla “ Kullanmadığın her atışı, kaçırmış sayılırsın “

7 Adımda Yaklaşma Korkundan Kurtul

1 – 30 Dk. Yürüyüş

Güneşli yada yağmurlu hava. HER GÜN

2 – İnsanların Çok Olduğu Yerlerde Yürü

Park, sokak yada bir alışveriş merkezi. İnsanların çok olduğu yerlerde yürüyüşüne devam et.

3 – Yürürken Gülümse

Kendini gülümsemeye zorla. Bunu tabi ki 30 dk boyunca yapma. Ama mümkün olduğunca gülümse. Gülümsemek karşı tarafa pozitif bir enerji verir. İstiyorsan arkadaşınla şu testi yap. Bir arkadaşın senin karşına geçsin. Sağ veya sol kolunu yana doğru aç. Karşında duran arkadaşının sana gülümsemesini iste. O sana gülümserken, elinle kolunu aşağıya doğru itmeye çaliş ve kolunla bu itme gücüne karşı koy. Kolunun yerinde kaldığını göreceksin. Şimdi arkadaşına somurtmasını söyle, aynı baskıyı koluna yine uygula . Ne kadar zorlasan da kolunun aşşağıya doğru gittiğini fark edeceksin.

4 – Yürüken Yanından Geçen İnsanların En Az 1 Tanesine “ Merhaba “ de

Burda önemli olan GÜLÜMSEMEN ve MERHABA demen.

Sana karşılık vermeleri önemli değil. Onlarla iletişime girmek için orada değilsin.  Sosyal zekanı geliştirmeye ve arkadaşça görünmeye çalişiyorsun.

5 – Yürürken Gördüğün İlk Kadına, Gülümseyerek “ Merhaba “ De

Kendini nazikçe tanıt ve ismini sor

Adını söylediğinde, dinle

Kızın adını ona tekrar et, ismi böylece aklında kalır

Ayaküstü onunla muhabbet et, ne hakkında konuştuğunun hiç  bir önemi yok. Yağmur yağıyorsa bile hava çok güzel diyebilirsin. Nereli olduğunu sor. Kendinin nereli olduğunu söyle. Bunları yaparken unutmaman gereken şey GÜLÜMSEMEK

Sosyalleşmenin can damarı sohbettir. Normal konular hakkında rahatça konuşamayı başaramayana kadar, bir kadınla flört etmeyi başaramazsın.

6 –Bunları Söyledikten Sonra Konuşmadan Ayrılabilirsin

Başka birşey söylemene gerek yok.

Ama kalıp sohbeti devam ettirebilirsin.

7 – Eve Gel ve Yaptıklarının Yanına Bir Check At

Bir check yürümek için

Bir check selam verdiğin insanlar için

Bir check durdurdup konuştuğun her kız için

7. Adım en önemli adım. Bunu mutlaka eve geldiğinizde yapın. Kadınlar özgüveni yüksek erkeklerden hoşlanır. Özgüvende başarı ile kazanılır. Eğer eve gelip yaptıklarınıza bir işaret koyarsanız. Özgüveniniz bunu kazanılmış bir başarı olarak görecektir ve özgüvenin buna göre artacaktır.

~Johnny D.

 

 

[tbpspa]