Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır yazmıyorum ve bundan dolayı uzun bir yazıyla geri dönüş yapmak istiyorum. Bugünkü konu alfa olmak. Alfa terimini çoğunuz kadınlar konusunda kendisini geliştirmeye başlayınca duydu. Alfa erkek çok iyi iletişim yeteneğine sahip, kadınların ilgisini kolayca çeken, sesi yüksek çıkan birisiydi tanıma göre.. Bu tarz adamlar bizim konuştuğumuz kızın yanına gelir, seni adam yerine koymadan kızı elinden alır ve gider. Bu durumu gören kız tavlama ustaları(!), böyle zor durumlarda kalmamak için taktik geliştirdiler. Lakin bu taktiklere sahip olan kişiler, aynı şekilde senin kızla olan konuşmanı bozup sonra kızı elinden alır gider. İşin komik yanı konuşmayı bölen bu erkeği gören diğerleri onun alfa erkek olduğunu düşünecektir.

Bu doğru bir Alfa tanımı değildir. Bilimsel olarak baktığımızda sürü liderleri en çok güç gösterisinde bulunanlardır. Bunda gerçek olan noktalar var ama gözümüzden kaçan çok önemli şeyler var.

Diğer bir alfa tanımı da kız konusuna kafayı takmamaktır. Bunun da doğruluk payı vardır.

Bir diğeri ise güzel giyinmenin, gülümsemenin ve göz teması kurmanın alfa olduğunu söyler. Bunun da doğruluk payı vardır. Güzel giyinmek seni sadece kadınlar konusunda değil, hayatın genelinde de başarılı olmanı sağlayacaktır. Ama , hala alfanın tam olarak tanımına ulaşamadık.

Peki Alfa Erkek Nedir?

Alfa erkeğin ne olduğunu öğrenmek için sosyal yaşantımıza bakmalıyız. Tanıdığımız insanlara bakarız, geçmişini bildiğimiz insanlara bakarız. Bunlara baktığımızda onların yaşadığı değişiklikleri fark ederiz. Artık çok güzel giyiniyorlardır. Kendilerine bakıyorlardır. Bu gibi şeyler Alfa olmak değil, alfa olmanın sonucudur. Basitçe 200 kg kaldırmak istiyorsan, 200 kg kaldıracak kadar güçlü olmalısın.

Alfa erkek konusunda bilmeniz gereken ilk şey ‘ Alfa erkeğin bir hayalinin ‘ olduğudur. Amaçları doğrultusunda güçlü bir şekilde hareket ederler. Çevrelerinin şu anki durumunu çok iyi tahlil ederler ve hayallerindeki hale donuşturmek için inatla hareket ederler. Alfa olmak bir beceridir ve beceri öğrenilebilir. Bir alfa erkeğinin bir gece hayal ettiğini düşünelim.

Bu gecede alfa erkek arkadaşlarıyla eğleniyor ve çevresinde güzel kadınlar var. Güzel vakit geçirdiklerine eminsin.

Bu hayale sahip olduğumuzda elimizde gerçeğe dönüştüreceğimiz bir materyal oluyor. İşte bir erkek bu hayali gerçekleştirmek için çalışıyorsa o erkek Alfa oluyor.

Bu Erkek Ne Yapiyor?

Gidip kızlarla konuşuyor. Çünkü hayalinde kızlar var. Kısaca hayalini gerçekleştirmek için gereken sorumluluğu alıyor. Bu sorumluluğu alan ve sorunu düzeltmek için gereken enerjiyi ortaya koyan kişi otomatik olarak alfa olmaya başliyor.

Çoğu insanın hayatında bir amacı yoktur. Neden şöyle yapmıyorsun dendiğinde ‘ bizden geçti’ derler. Böyle amaçsız bir erkeğin konuştuğu kızın yanına alfa erkeği geldiğinde sadece kızı değil, erkeği bile tavlar : ) . Bir insanın tutkusu ve amacı herkese çekici gelir. Çünkü o kişinin çevresinde olmak senin hayallerini de gerçekleştirebilir. İnsanlar hayallerini gerçekleştirme potansiyeline sahip insanlara ilgi duyarlar.

Alfa olmak kaba olmak, karşındaki insanı ‘göt’ etmek değildir. Şimdi sizi şaşırtacak bir bilgi vermek istiyorum. Çoğu önemli alfa erkek aslında okulda ‘inek ‘ diye dalga geçtiğimiz insanlardı. Bill Gates’i alfa olarak görmeyebilirsin ama dünyayı domine etmiş koca bir şirketin sahibiydi. Belki kadınlar konusunda alfa olarak görmeyebiliriz çünkü evli ama bekar olsaydı : )

Bu kısa süreli şoktan sonra Bill Gates ile ilgili daha farkli bir şey söyleyeceğim. bil gates şu anda sıtma hastalığını tüm dünyadan silme gibi bir görev edinmiş kendine. Ne kadar güçlü olduğunun farkında mısın? Şimdi bazılarınız ‘ çok zengin ‘ diyebilirler.  Doğru ama o zenginliği kontrol etme, zenginliğini koruma..Bunların hepsini o yapıyor. Özellikle Bill Gates gibi tepe noktasında birisiysen, insanlar seni aşağı çekmeyi çok isterler.

Peki Johnny Nasıl Alfa Oluruz?

Tutkularımızı güclendirmeliyiz. Hayallerimiz olmalı ve bu hayalleri gerçekleştirecek güce sahip olmalıyız. Strateji oluşturmayı bırak. Olay tamamen harekete geçmekte.. İlk başta şunu unutma. Alfa olmak bir beceridir. İkinci olarak eğer kendini alfa olarak görmüyorsan, küçük adımlarla başlamalısın.

Hedeflerini belirle. Onları net bir şekilde gör. Hayatını olduğu gibi kabul etme. Harekete geç.

İlk Adımımız

Küçük başlayalım demiştim. Şimdi bulunduğun odaya bakmanı istiyorum. Bulunduğun odayı nasıl hayalindeki odan haline getirirsin. .Ne yapman gerekli? Odanda hoşuna gitmeyen şeyler olabilir. Amacımız bu odayı kontrolümüz altına almak. Bunun için hemen harekete geçmeni istiyorum.

Bu tabi ki bir örnekti. Sen başka birşeyi de değiştirmek isteyebilirsin.

Önemli olan nokta harekete geçme + hız = uygulama . Hareket ettiğin sürece, uyguladığın sürece var olursun.

Başka bir örnek daha verelim. Diyelim ki zayıflaman gerekiyor. X konusunda araştırmaya başliyorsun. Y diyetin buluyorsun ve bulduktan hemen sonra uygulamaya koyuyorsun.

Nerede hareket orada bereket.

Bu yaptıkların kadınlar konusunda seni inanılmaz derecede etkileyecek.

Şimdi sana tavsiyem şu : değiştirmek istediğin bir yeri seç, zihninde nasıl olması gerektiğini hayal et ve uygulamaya koy…

Alfa erkek ve özgüvenli olma konusunda diğerlerine karşı haksız rekabet sağlayacak sırları öğrenmek istiyorsan  Özgüven Akademisi programıma göz atmanı tavsiye ederim.

İyi geceler..