Duruşumuz kesinlikle en az dikkat edilen noktadır. Vücut dilimizi, duruşumuzu düzeltmek bizi daha çekici ve özgüvenli gösterir. Kötü bir duruş düşük özgüvenin işaretidir ve bu bir kadının en son isteyeceği şeydir.

Düzgün bir duruşun faydalarına bakalım:

 

Kadınlara Daha Çekici Gözükme

Sağlıklı bir duruş kadınların hoşuna giden bir şeydir. Açık vücut dili özgüven ve korkusuzluk gibi çekici özellikleri karşı tarafa yansıtır. Lider olduğunu gösterir çünkü korkusuzca dik bir şekilde duruyorsundur. Ek olarak seni zayıf gösterir.

 

Kendine Güvende Artış

 

Çekici gözükmenin yanında çalışmalar, iletişim esnasında düzgün bir duruşun konuşmayı kolaylaştırdığı ve daha rahat sosyalleşme olanağı gözlemlenmiştir.

 

Ses Tonunda İyileşme

Düzgün bir duruş ciğerlerinize daha fazla hava doldurmanız anlamına gelir. Böylece daha derin ses tonları ile iletişim kurabiliriz.

 

Sağlık Avantajları

Sırt ve boyun ağrılarından kurtuluruz. Eklemlerimiz koruruz. Kaslarımız rahatlar. Omurga sorunlarını ortadan kaldırır ve daha rahat hareket etmemizi sağlar.

 

Peki bu kadar faydayı gördükten sonra eminim sormak istediğin soru:

 

“Duruşumuzu nasıl düzeltiriz?”

 

Hemen başlıyorum.

 

Hayali İp Tekniği

Yolda yürürken ya da istediğiniz zaman, kafanızın tam ortasından gök yüzüne doğru bir bir ipin uzadığını düşünün ve ona göre kafanızı dikleştirin ve kaldırın. Nasıl bir his olduğunu merak ediyorsanız, saçınızın bir tutamını çekin.

 

Oturuş Tekniği

Otururken kıçınızı sandalyenin dibine kadar getirin. Doksan derecelik bir açı olması gerekiyor. Asla sırtınızla oturmayın.

 

Dikleştirme Alıştırması

 

Bel Yükseltme

 

Bacak Germe

 

Çekirdek Güçlendirme