Kendini iyi hissetmenin en önemli prensiplerinden bir tanesi, dışarı çıkma ve kadınlarla tanışma konusunda pozitif duygular hissetmektir. Bu cümleyi tek bir prensipte açıklamak istersek:

 

“Duygular hareket ile bağlantılıdır” diyebiliriz.

 

Diğer bir deyişle, duygularımız, duygu durumumuz fiziksel olarak yaptığımız hareketlerden gelir.

 

Yürümen, nefes alman, mimiklerin, ses tellerinin hareketi, duruşun… hislerimizi, düşüncelerimizi ve tepkilerimizi etkiler.

 

 

Fiziksel Hareketlerimiz Duygularımızı Nasıl Etkiler?

 

Aslında bu evrensel bir kuraldır. Depresyonda olan bir insanın duruşu bellidir. Kambur dururlar, omuzları düşüktür, yorgun gözlerle etrafa bakarlar. Derin nefes almazlar. Somurtkandırlar.

 

Bunun yanında mutlu bir insan dik durur, omuzları düşük değildir. Gözleri canlıdır. Derin nefes alır ve gülümser.

 

Bunlara göre , istediğimiz zaman, saniyeler içerisinde, duygu durumumuzu , sadece hareketlerimizde değiştirdiğimiz ufak düzenlemelerle, değiştirebiliriz.

 

Kendimizi gülmeye zorlarsak, o an kötü hissediyor olsak bile, kendimizi iyi hissetmeye başlarız.

 

Depresyonda olsan ve yataktan dışarı adım atmak istemiyor olsan bile, kendini zorlayıp hareket etmeye başlarsan, daha iyi hissedeceksin.

 

Mutlu bir insan gibi, konuşur ve davranırsan, kısa süre içerisinde sen de iyi hissedeceksin.

 

Şu anda nasıl hissettiğini düşün ve bu hissine 1-10 arası bir numara ver.

 

Şimdi ayağa kalk ve 10 kez zıpla.. Belki aptalca görünebilir ama bu hareketi yaptıktan sonra kendini daha iyi hissedeceksin.

 

Ses konusunda alıştırma yapmak bile , duygu durumunu yükseltecektir.

 

Komik surat ifadeleri, dilini çıkarmak… duygu durumunu yükseltecektir.

 

Şimdi bunların aksini yaparsan, örnek olarak, bir insanın fiziksel hareket alanını kısıtlarsak, duygularını da kısıtlamış oluruz.

 

Örnek olarak, yaşlı insanlar pek hareket edemezler ve biz de bu yaşlı insanlara huysuz deriz. Aksine onlar huysuz değildir sadece hareket edemedikleri için, kendilerini kötü hissederler. Ne kadar hareketsizsen , o kadar ölüsün.

 

 

Küçük Çocuklar Hareket Ederek Eğlenirler

 

Hepimiz çocukken sürekli koşup eğlenmek isterdik. Evde bile kapı iskelelerine tırmanır, kirişlerin üzerine çıkmaya çalışırdık . İki ayağımız da yere değmezdi. Kimsenin ne düşündüğünü umursamazdık. Bağırır çağırırdık. Çünkü çocuktuk ve çocuklar böyle yaparlardı. FİZİKSEL olarak hareket ederlerdi.

 

Yetişkin olmaya başladıkça bize ” artık büyüdün, ona göre hareket et ” lafı gelmeye başladı. Ona göre hareket etmek, başkasının kurallarına uymaktı ve özgürlüğümüzün kısıtlanmasıydı.

 

İşte bu yüzden harekete geçmek , hayatı dolu dolu yaşamakta çok önemlidir.

 

Günümüzde çoğu insan o kadar harekete geçmiyor. Çuval gibi evde oturuyorlar ya da eski usul, standart her gün yaptıkları şeyi yapiyorlar. Biraz mutluluk, biraz üzüntü, biraz sıkıntı, biraz yorgunluk…

 

Fiziksel hareket enerjidir. Fiziksel hareket yaşamdır. Hareket etmek seni İYİ hissettiren asıl şeydir.

 

Spor salonunda ağırlık kaldırdıktan sonra, kan dolaşımın hızlanır. Bu kendini iyi hissettirir.

 

Ya da dans etmek.. Dans etmek eğlencelidir. Hareket gerektirir. Gülümsemeni gerektirir. Herkes eğlenir ve sonunda seks yapma olasılığı bile vardır. Araştırmalara göre, dans etmek, bir insanın yapabileceği en eğlenceli aktivitelerden bir tanesidir.

 

Çünkü hissettiğimiz her şey, vücudumuzu kullanmamızla alakalıdır. Somurtkan bir yüzle salsa yapmak pek kolay olmasa gerek : )

 

 

Duygu Zıplaması

 

Mimiklerimizi kullanmalıyız. Sürekli gülümsemeliyiz ve yapamıyorsak buna zorlamalıyız.

 

Duruşumuzu düzgün bir şekilde durmalıyız. Göğüs dışarıda ve bir şampiyon gibi..

 

Sesimizi kullanmalıyız..

 

Eğer bar ya da klüp gibi ortamlara giriyorsan, hareket etmelisin.

 

Tanımadığın bir kaç kızla konuşmak ya da zıplamak…

 

Belki biraz dans..

 

Ya da heeyy heyy heyy heyy diye tempo tutmak..

 

Arkadaşınla birlikteysen, zıplayıp göğüslerinize çarpabilirsiniz..

 

 

Duygu Durumunu Düzeltmek İçin Kızlarla Konuş

 

Bu benim sürekli tavsiye ettiğim bir yoldur. Eğer havaya girmek istiyorsan, gidip kızlarla konuşacaksın ve eğleneceksin.

 

Kız senin bu pozitif havanı bozmak için ciddi olmaya çalışacak ya da tepki vermeyebilir, eğer sen eğlenceli halini bozmazsan, sonunda o da pes edecektir.

 

Konuştuğun her kızla, duygu durumunu bozmayacak bir şekilde iletişim kurabilirsen, havaya gireceksin ve en sonunda senin için sonuçların hiç bir önemi kalmayacak… Sadece eğlence için orada olacaksın.

 

İşte bu ana ulaştığın zaman, ağzından çıkan her kelime işe yarayacak…

 

 

İnançların Üzerinde Çalış

 

İnanç sisteminin üzerinde de çalışabilirsin. İnanç sistemi, kendini ve çevreyi hangi kurallara göre gördüğündür.

 

Örnek olarak, eğer kadınlar konusunda kendini başarısız görüyorsan, sürekli depresyondasındır ve havaya girmen çok zordur.

 

Ama sürekli kendini kadınlar konusunda başarılı birisi olarak görürsen, havaya girmen çok kolaylaşır.

 

 

Dikkat – Havaya Girmeye Bağımlı Olma

 

Şimdi bu kadar şey anlattım. Havaya girmenin kadınlar konusunda artısı tartışılmaz. Bunu öğrendikten sonra, havamda değilim kızlarla konuşamam düşüncesine sahip olabilirsin.

 

Kendini iyi hissettiğin zamanlarda alacağın tepkiler daha olumlu olacaktır. Ama bir kızı baştan çıkarman için havanda olmana da gerek yok.

 

Baştan çıkarma , karşı tarafa kendini sevdirmek değildir. Eğer baştan çıkarma sürecine karşı tarafa kendini sevdirme olarak bakıyorsan, başarıya ulaşman zordur. Eğer havanda değilsen, yine normal bir şekilde kızlarla konuş, fiziksel olarak kıza yaklaş … Havanda olmadan da baştan çıkarabilirsin.

 

 

Kızları Etkilemek Seni Havaya Sokmasın

 

Şimdi baştan çıkarmaya yeni başlayan kişilerde, (eskilerde de ) bir ego patlaması olabilir. Ben neyim? Şu kıza şöyle yaptım … diyenler çıkabilir.

 

Ama belli bir süre kızlar tarafından terslenince, tüm egoları yerle bir olur. Kendini değersiz hisseder.

 

Bazen kendini çok iyi bazen de kötü hissedebilirsin. İçsel durumunu kontrol etmeyim, kızlardan alacağın tepkilerle içsel durumunu belirlersen, işler pek iyi gitmez.

 

Her zaman beklentilerini düşük tut. Çünkü beklentilerin düşük olduğunda, eğlenmeye başlarsın, çünkü seni hayal kırıklığına uğratacak bir olay olması çok düşüktür.

 

Asla duygu durumunu dışarıdaki insanların verdiği tepkilere göre belirleme… duygu durumun içinden gelsin.

 

Görüşmek üzere..

 

Johnny D.

 

[tbpspa]