İki madde ile başlıyorum :

1 – Kaliteli Kadınları Etkilemek İçin, Kaliteli Erkek Olmalısın

2 – İlişkilerinde Başarılı Olmanın Tek Anahtarı : Aynı Temel Değerlere Sahip Olmak

Yukarıda yazdığım iki madde her nasıl düşünürse düşünsün, erkeklerin ortak noktada toplandığı bir yerdir. Bu blogun ilk yazısının ne zaman yazıldığını bile bilmiyorum. İlk yazılarım ile sonlar arasındaki tecrübe ve olgunluk farkı gözle görülüyor.

Blog sayesinde evlenenler, ayrılanlar ve sevgili bulanlar oldu. İşin güzel tarafı öğrenilen şeyler evleneceğin kadın ile olan ilişkinde de kullanabileceğin şeylerden olmasıdır.

İlişkiler ( buna arkadaşlık ilişkileri de dahil ) sadece ortak özelliklere dayanmaz, ortak temel değerlere de dayanır.

Örnek olarak benim önemli gördüğüm temel değerlerden bazıları gelişime açık olmak, ve vicdan sahibi olmak. Bunu kendine göre daha fazla da sıralayabilirsin.

Sadakat, tutku, nezaket, gelişime açık olmak, dürüstlük, açık fikirlilik, güvenilirlik, yardımseverlik… gibi

Bu temel değerler herkese göre farklılık gösterebilir ama bilmemiz gereken bu temel değerlerin bizim için NEDEN önemli olduğu ve neden kendimizde sahip olduğumuz değer yargılarının karşımızdaki kişide de olmasını isteriz?

Dürüst biriysen, yalancı birisiyle birlikte olmanın senin için ne kadar kötü olduğunu tahmin edebilirsin. Eğer yalancıysan, değer yargılarında dürüstlük olmamalı…

Tabi işler bu kadar kolay değil. Eğer gelişime açık ve sürekli gelişen birisi olmak istiyorsan, aradığın kişi de bu gelişme arzunu engelleyecek birisi olmamalı.

Arkadaşlık ve sevgililik olasılığını düzenleyen şey bu temel değerlerdir. Örnek olarak fanatik bir şekilde takım desteklemiyorsan, fanatik birisiyle arkadaşlık yapabilir misin? Tabi ki yapabilirsin. Spor, hobiler, ortak özellikler insanları bir araya getirir, temel değerler aradaki bağı kurar.

Biraz farkındalık ile temel değerleri bilinçaltımıza entegre edebiliriz. Sürekli ‘ bu insan benimle aynı temel değerlere sahip mi?’ diye sormayı bırakırız. Hatta bunu bir kaç buluşmadan sonra kolayca anlar hale geliriz.

Genel olarak ilişkilerde zor dönemler geçirirken, sahip olduğunuz benzer temel değerler, bu gibi zor zamanlarda size yardımcı olur.