İç oyunu iyi olan özgür bir erkek olmak için muhtaçlığını kontrol etmen gerekir. Muhtaçlık kontrolü modern erkek için çok önemlidir.

Biyolojik ve psikolojik, beden ve zihin birlikte hareket ederler. Bu muhtaçlık için de geçerlidir.

Muhtaçlığı sadece psikolojik bir olay olarak algılarsak, onu tamamiyle algılamış olmayız.

Muhtaçlık ilk olarak biyolojik ve fiziksel bir olaydır. Beynin ödül / ceza mekanizması vardır. Bu mekanizma hormonlar ve sinirler tarafından komtrol edilir. Endorfin , dopamin ve serotonin hayatta kalmak için bir sey yaptığımızda bizi ödüllendirir.

Hareket etmek, koşmak( avlanmak, kavga etmek, kaçmak), seks yapmak ( çocuk yapmak) , şeker yemek (Beyin için önemli ). Aynı sistem kendimiz için faydalı bir şey yapmadığımızda bizi cezalandırır.

Muhtaçlık pozitif amaçla vardır ve beynimiz bunu kontrol eder. Muhtaçlık olmadan üreyemeyiz. Mantıklı davranırız. Duygularıyla hareket etmeyen birisi de vicdansız olur.

Empati muhtaçlığın bir özelliğidir. ‘ Neler hissettiğini biliyorum vs İstediğimi alırım ‘

Bebekler muhtaçtır. Çok uzun seneler boyunca ailelerine bağlı kalmak zorundadır.

Muhtaçlığı kontrol etmek akılcı bir harekettir. Beynin biyolojik bir özelliğiyle savaşmaya çalışmak aptalca bir hamledir.  Bunu kontrol etmeliyiz.

Muhtaçlık kontrolü için baştan çıkarmanın kilit noktası diyebiliriz. Baştan çıkaran kişi muhtaç olmamalıdır. Bu yüzden baştan çıkarmayla uğraşan kişi muhtaçlığını kontrol etmelidir. Edemez ise muhtaçlık onu kontrol eder.

Bu basitçe vahşi bir at ile evcil bir at sürme arasındaki fark gibidir.

Eğer ‘ muhtaçlıktan kurtulmalıyım’ tarzında bir düşünceye sahip olursan ters tepecektir çünkü beynin bir özelliğine karşı savaşmak pek akıllıca olmayacaktır ve seni aşağıya çekecektir. Bu da beta olman anlamına gelir.

Bunun yerine beynin bu özelliğini kontrol edeceğiz.

Şimdi pratikte uygulayabileceğin şeylere bakalım.

Sosyalleş

İnsan beyni hayatta kalma şansını arttırmak için sosyalleşmek zorundadır. Biz gruplar içerisinde yaşarız.

Savaş sucluları üzerinde yapılan bir araştırmada, suçlulara hangi işkencenin en kotusu olduğu sorulmuş. Çoğu gruptan uzaklaştırılıp hücre cezası almanın en büyük işkence olduğunu söylemişler. Hatta bir tanesi hücrenin duvarına hayvan resmi çizerek ve ona bir isim vererek hayatta kalmıştır.

Betalaşmanın sebebi erkeklerin sosyalleşme ihtiyaçlarının tamamiyle kız arkadaşları/ eşleri tarafından karşılanmasıdır. Türk ve diğer erkeklerin çoğunun kız arkadaşı bulduğunda kendini erkek arkadaşı ve diğer arkadaşlarından soyutladığını çok görmüşsündür. Olası bir ayrılıktan sonra tam bir beta olarak karşınıza gelirler.

Bunu engellemek için yatırımı tek sepete koymayın. Mutlaka başka kızlarla görüşün.

Zihinsel Durumlar

İzole edildiğin durumlarda kendini değersiz, suçlu, tedirgin hissedebilirsin. Böyle durumlarda eski kız arkadaşına mesaj atarsın. Sevgiline neden geç kaldın dersin. Bunlar beynin endorfini azaltması ve diğer hormonların işin içine karışmasıyla olur. Kısaca verdiği mesaj şudur.

‘ Yalnızsın ve tehlikedesin ‘

Bu durumda eski sevgilini aramayacaksın ya da alkol almayacaksın. Beynine vermen gereken sinyal doğru yola girdiğinin sinyali olmalıdır. Bu da sosyalleşerek olur.

Sosyalleş = Yüksek Endorfin = İyi hissetmek

Izolasyon = Düşük Endorfin = Kötü Hissetmek

Kötü iletişim = kötü hissetmek = izolasyon

İyi iletişim = iyi hissetmek = yaşamak

İyi hissetmek için beynini yavaşça sartlandırmalısın. Beynine sosyal iletişimde olduğunun kanıtlarını vermen lazım. Bunu yapman için de evden dışarı çıkmalısın

İnsanlara selam ver. Hal hatır sor. Söylediklerin olumlu olduğu sürece ne söylediğinin hiç bir anlamı yok. İnsanlarla konuştukça kendini iyi hissettiğini fark edeceksin.

Bunun sebebi endorfin seviyesinin yükselmesidir. İstediğimiz duygu durumuna ulaşmamız içinde bulunduğun izolasyonun şiddetine bağlıdır. Yani ne kadar çok izole olmuşsan içinden çıkman o kadar zorlaşacaktır. Bu yüzden iletişimlerinde ısrarcı ol.

Sosyal İletişimin Kalitesi

Bu çok önemli.

İletişim kurduğun kişileri seçerken sana pozitif enerji verecek kişileri seçmelisin. Asla enerji vampirlerine şans verme.

Örnek olarak konuştuğun kız…

‘ boyum çok kısa, hangi erkek beni beğenir ‘ gibi bir cümle kurarsa hemen ondan uzaklaşiyoruz ve kesinlikle bir daha iletişim kurmuyoruz.

Bu gibi durumlarda yapilacak en sağlıklı seçim farkli yerlere geçmek. Sosyal çevreni ilginç , eğlenceli ve enerjini emmeyecek kişilerle doldur.

Dokunmak

Dokunmak çok önemli çünkü dokunmanın endorfin üzerinde çok büyük etkisi vardır. Bir çok haycan türü sürekli birbirine dokunur hatta hareket ederken bile birbirlerine çok yakın hareket ederler.

Doğa dokunmayı ve sosyalleşmeyi hayatta kalma amacıyla ister. Temel biyolojik temellere dayanır. Bir yakınını kaybeden birisi başkasına sarılıp ağlar. Bunun bir sebebi vardır.

Kısaca dokunmanın önemi yadsinamaz.

Bir kızla tanıştığında hemen ona dokun . Dokun..Dokun..  Asla duygusal olarak hissetmediğiniz kızlarla vakit geçirmeyin.

Kadınları Baştan Çıkarma

Uzun dönemli ilişki yaşiyorsan bile baştan çıkarma becerilerini kaybetme.

Baştan çıkarma senin var olan ilişkini daha sağlıklı yaşamanı sağlayacak. Muhtaç olmamak ve bu muhtaçlığı yönetmek kadınları her yerde etkilemeni sağlayacak.

Enerjini iyi şeylere yönelt ve asla zayıflatıldığın bir lişkiye girme..

Görüşmek üzere