Çoğu erkeğin kadınlar konusunda başarısız olmasının sebebi kötü alışkanlıklara sahip olmalarıdır.

 

Öyle yapmaları gerektiğini bilmelerine rağmen, doğru şekilde beslenmezler, doğru şekilde antrenman yapmazlar, dışarı çıkıp kızlarla iletişim kurmazlar, yüksek sesle konuşmazlar yada göz teması kuramazlar.

 

O kadar çok ” yapman” gereken şey var ki…

 

Ama nedense pek yapılmaz.

 

Bana göre bunun bazı sebepleri var.

 

 

1 – Zihnimiz Değişimi İstemez

 

İnsanlar yaratılış gereği alışkanlıklarını kolay bir şekilde değiştiremezler. Uzun süre içinde kaldığın duygu durumu, o duygu durumunu istemesen bile, çoğunlukla kalmak zorunda olduğun duygu durumudur.

 

Alışkanlıklarımızda da temel fizik kuralı geçerlidir. Hareket eden nesneler hareket etmeye meğillidir. Duranlar ise durmaya meğillidir.

 

Eğlence ya da yeme alışkanlıkların ne olursa olsun, en rahat olduğun zaman o anları yaşadığın zamandır ve bu alışkanlıkları kolay kolay değiştirmek istemezsin.

 

Bu şu anlama geliyor:

 

” Şu anda içinde bulunduğun yaşam tarzı, seni kadınlarla olan başarısızlığın sebebidir ve ne yazık ki gemiyi doğru yöne çevirmek senin gözünde çok büyüyor”

 

 

2 – İzlemeyi Seven Bir Kültür İçerisinde Büyüdük

 

Televizyonda başarılı insanları izleriz. Oynadığımız oyunlar bizi duygusal olarak besler.

 

Sana evinde oturduğun koltukta bu duyguları yaşatmak için şirketler milyonlarca dolarlık yatırımlar yapar. İşte bu rahatlığı zihnimiz bozmak istemez. Çünkü zihnimiz ihtiyaçlarımızı en rahat ve en zararsız şekilde gidermek ister.

 

 

3 – Kadınlarla Tanışmamak İçin Sosyal Baskı

 

Üçüncü olarak, kadınlarla tanışmamak için sosyal baskı hissederiz.

 

Belki bazı arkadaşların kadınlar konusunda kendini geliştirmenle dalga geçiyordur. Belki ailen kültürünüze bağlı geleneksel bir kızla evlenmeni istiyordur. Belki de ailen seks konusunda çok dar görüşlüdür ve fazla kızlarla birlikte olmanı istemez.

 

Bu gibi şeyler yüzünden üzerinde sosyal baskı hissedersin.

 

Sosyal baskı birisinin seni sürekli izliyormuş gibi hissetmene sebep olur. Bir kızla tanışmak için hareket edersin, ama içinden bir ses ” ya diğer insanlar benim onunla konuştuğumu görürse ” , ” ya bana sapık derseler ”

 

Bu bakış açısına sahipsen diğer insanları memnun ediyorsundur ama senin sahip olduğun ise koca bir HİÇTİR.

 

 

4 – Sihirli Hap Düşünce Yapısı

 

Sihirli hap beklentisi herkesin arzuladığı şeydir.

 

Kapitalist düzende, başın ağrırsa aspirin alırsın ve iyileşirsin. Çözüm haptadır.

 

Acıktın mı? Buzdolabını açarsın ve yersin.

 

Sıkıldın mı? Televizyonu açıp izlersin.

 

Yaşadığımız dünya, sihirli hap dünyasıdır ve çabuk çözüm isterler.

 

Zayıflamak isteyen her 10 kişiden biri spor salonuna gidip zayıflamaya çalışırken, geriye kalan 9 kişi eski yeme alışkanlıklarını devam ettirirken zayıflama hapı alır.

 

Güzel kızları etkilemek isteyen her 10 kişiden biri, kendi kişisel gelişimine önem verirken, geriye kalan 9 kişi kızları etkilemek için araba almayı düşünür.

 

Daha sonra birisi sana çıkar der ki, kadınlar konusundaki başarının sırrı , bu konu üzerinde enerji harcamak, kendini bu konuya adamak ve konfor alanının dışına çıkmaktır.  Bunu duyunca sen hemen şöyle düşünürsün.

 

” Bir dakika, bunun için de bir hap yok mu? 10 TL vereyim tüm kızlar önüme serilsin ” 

 

İşte bu yüzden çoğu erkek seks yapmak için fahişelere para vermeye başlar. Yeni tanıştığı bir kıza gidip pırlanta yüzük alır.

 

100 erkekten 99 ‘ u asla oyunu öğrenemez ve seks için para harcamaya devam eder.

 

 

Adım Adım Alışkanlıklarını Değiştir

 

Hayatın her alanında olduğu gibi, zengin olmak istiyorsan, kilo vermek istiyorsan, kızları etkilemek istiyorsan eski alışkanlıklarının oluşturduğu direnci kırman gerekiyor.

 

Yapman gereken ilk şey küçük adımlar atman ve bunu tutarlı bir şekilde yapmandır.

 

İlk günden süper bir baştan çıkarma ustası olmana gerek yok.

 

İlk olarak insanlarla göz teması kurmaya başlarsın.

 

Daha sonra “Merhaba” dersin.

 

Daha sonra konuşmaya başlarsın.

 

Daha sonra konuşmaları uzatmayı öğrenirsin, daha sonra fiziksel olarak kızıştırırsın, daha sonra telefon numarasını alırsın…. ( Biliyorum çok fazla ” daha sonra ” kullandım : )  )

 

İşin en önemli noktası sürekli olarak adım atmaktır ve izlediğimiz yolda tutarlı bir şekilde ilerlemektir. Maraton alıştırması yapmak gibi düşünebilirsin. İlk seferde 200 metre koşarken 1 hafta sonra 250 metre koşarsın. Böylece en sonunda 1000 metreye kadar ulaşırsın.

 

 

Yeni Alışkanlıkları Oluşturmak Zaman Alır

 

Yeni alışkanlıkları oluşturmak zamanımız alır ama alışkanlığı oluşturduğumuz zaman aklının alamayacağı kadar başarılı olursun.

 

Ama günlük olarak gereken adımları atman lazım ve sana çizilmiş olan yolu tutarlı bir şekilde izlemen lazım.

 

Bunu yapmanın en iyi yolu, izlemeyi seven bir toplum olduğumuz için, televizyon ve benzeri dikkatimizi dağıtan aletlerden kurtulmaktır.

 

Sosyal baskı konusuna gelirsek, başkaları tarafından sevilmeye uğraşmamamız ve hayatı kendi düşünce yapımıza göre yaşamamız gerekiyor.

 

 

Peki İyi Alışkanlıklar Kadınları Etkileme Konusunda Neden Bu Kadar Önemli?

 

Eğer evde sürekli bilgisayar oyunu oynamaya alışmışsan ve Cumartesi – Pazar günleri kendini ” Ben tüm güzel kızları hak ediyorum ” düşüncesine inandırabiliyorsan sana saygı duyuyorum.

 

Ama ne yazık ki durumun tam tersi olduğunu bilecek kadar tecrübeliyim. Kadınlar konusunda başarılı olmak istiyorsan bunun tek bir yolu var.

 

Kendini İYİ HİSSETMEK.

 

Ve kognetif bozukluktan dolayı, doğru şekilde DAVRANAMADIĞIN için kendini iyi HİSSETMEK imkansıza yakındır.

 

Kısacası güzel kadınları hak ettiğini düşünmek istiyorsan, doğru inançlara ihtiyacın var. Bu da yeni alışkanlıklara ihtiyacın olduğu anlamına gelir çünkü inançlar alışkanlıklarla oluşur.

 

Kendine bir şampiyon gibi davranmalısın.

 

Doğru şekilde beslenmek, kişisel temizliğine dikkat etmek..

 

Spor yapmak..

 

Kısacası zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak hayatını zenginleştirecek aktivitelerin peşinden koşman gerekiyor.

 

Kendini iyi hissetmeni sağlayan bu davranışlar , yüksek statüye sahip bir erkeğin davranışlarıdır. İşte bu sayede güzel kadınları hak ettiğini düşünebilirsin. Çünkü senin davranışlarınla , yüksek statüye sahip erkeğin davranışları artık aynıdır.

 

Örnek olarak, dik durup sürekli gülümsersen daha sonra da kahkaha atmaya başlarsan kendini iyi hissetmeye başlayacaksın. Çünkü fiziğin ve zihnin birbirleriyle bağlantılıdır. Zihin şöyle düşünür :

 

” Normalde gülmek benim kendimi iyi hissettiğim zamanda yaptığım bir şey… eğer bunu şimdi yaptığıma göre demek ki mutlu olmalıyım ”

 

Sağlıklı bir yaşam tarzı olarak bakarsak, sağlıklı beslenirsen, spor salonuna gidip hedefindeki ağırlıkları kaldırırsan, zihnin kendini sevdiğine dair bir çok kanıtla bombardımana tutulur. Bu da zihninin kendini DEĞERLİ olarak görmesini sağlar.

 

Daha sonra kızlarla tanışmaya gidersin ve yeni oluşturduğun davranışlar sana yeni bir kimlik getirmiştir. Artık kendine güvenen bir erkeksindir.

 

Ama her sabah yatağından kalkınca 1 haftadır giydiğin aynı elbiseleri giyip , daha sonra burger king de şöyle güzel bir steakhouse yersen, üzgünüm ama kadınlar konusunda başarısız bir hayat seni bekliyor.

 

Peki güzel kadınları hak ettiğine inanıyor musun? Güzel kadınları hak eden bir erkek gibi davranıyor musun?

 

İşte bu yüzden alışkanlıklarımızı değiştirmek ÇOK önemlidir.

 

 

 

İzleyici Olma – Ödevlerini Yap

 

İşte bu yüzden Özgüven Akademisi‘ndeki Ödevleri yapman gerekiyor.

 

Yaşadığımız dünyada herkes izlemeye alışmış.

 

İnsanlar televizyonlarının başında, diğer insanların yaptıklarını izliyor.

 

Şunu unutma. Zihnin asla sana gerçek tecrübeleri veremez. Zihnin sadece sana yansımalar verir ve bu yansımalar şu anda sahip olduğun bozuk düşünce yapılarından geçtiği için, yansımalar da bozuktur.

 

Eğer Özgüven Akademisi’ndeki alıştırmaları yapmaz ve sadece dinlersen, verdiğim bilgiler ne kadar iyi olursa olsun , sahip olacağın tek şey ikinci el bilgidir.

 

Özgüven Akademisini bir harita olarak düşünmelisin. Örnek olarak Ağrı dağına çıkmak istiyorsun. Elindeki haritayla ilerliyorsun, soğuğu hissediyorsun, acıyı hissediyorsun ve en sonunda zirveye ulaşmanın hazzını yaşıyorsun. Birebir tecrübe ediyorsun.

 

 

Ama sana Ağrı Dağı’nın bir fotoğrafını versem bu anlattığım olayları asla tecrübe edememiş olursun.

 

 

Gerçek Hayatta Yeni Alışkanlıklar Edin

 

Yine güzel bir metafor ile ilerleyelim. Diyelim ki hayatında hiç alkol almadın. Sarhoş olmuş insanları gördün. Nasıl hareket ettiklerini, nasıl konuştuklarını gördün.

 

Bir sarhoşun nasıl davrandığını artık biliyorsun ama sarhoş olmanın ne demek olduğunu bilmiyorsun. Bir meyhaneye gidip 100 sarhoştan sarhoş olmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenebilirsin. Ama edindiğin bilgilerin hepsi dışarıdan gelen bilgilerdir. Tecrübe ise içinden gelir. Sarhoş olmanın gerçekten nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsan o şarabı içmen gerekiyor.

 

Tecrübe, hissettiğin, gözlerinle gördüğün , bütün varlığınla yaşadığın şeylerdir. Samimiyet ve tecrübe gerçeklerle yüzleşerek olur.

 

Oyunun kendisiyle karşılaşman gerekiyor. İşte bu yüzden Özgüven Akademisi’nde sana alıştırmalar verdim.

 

Bu bilgi sahibi olmak ile bilge olmak arasındaki fark gibidir.

 

Bilgeliği diğer insanlardan öğrenemezsin. Çünkü bilgelik, bilgi değildir. Bilgeliği kitap okuyarak elde edemezsin. Söylediklerimi duyabilirsin, okuyabilirsin ama bu seni bilge yapmaz.

 

Sana anlattıklarım ve söylediklerim bilgi olur. Bilgileri tekrar edebilirsin hatta benden daha iyi bir şekilde aynı bilgileri anlatabilirsin. Ama tecrübe etmeden bilge olamazsın.

 

Alıştırmalarla, kendin bir şeyler yaparak, gerçek hayatta tecrübe yaşayarak, bilge olabilirsin ve sana faydası olacak kazançlara ulaşabilirsin.

 

Eğer oyunda bilge olmak istiyorsan, Özgüven Akademisi’nde söylediğim alıştırmaları yapman gerekiyor. Bu şekilde gerçek bir dönüşüm sağlayabilirsin.

 

 

Johnny D.

 

[tbpspa]