Bu yazıyı benden özel eğitim alan bir öğrencim için yazıyorum. Kendisi şu anda her hafta 1 yeni kızı yatağa atıyor ve daha başlayalı 1 ay oldu.

Öncelikle öğrencimin biraz geçmişinden bahsetmek istiyorum. Onu tek kelime ile anlatmam gerekirse ‘ Duygusal ‘ kelimesini kullanabilirim. Bunu kendisi de kabul ediyor. Kabul etmesi iyi birşey, çünkü sorunu çözmek için önce zayıflıklarını öğrenmelisin.

Yazı genelinde isim kullanmak istediğim için öğrencime ‘ Bilal ‘ ismini vereceğim.

Bilal bana geldiğinde yaklaşık 9 aylık yıpratıcı bir ilişkiden çıkmıştı ve  artık uzun süreli ilişki istemediğini, sadece kızlarla takılmak istediğini söyledi. Bende bunun nasıl yapılacağını ona gösterdim ve takılmak istiyorsa bazı şeyleri çok dikkatli bir şekilde ayırması gerektiğini anlattım.

Fuck Buddy ve Sevgili

Fuck Buddy düzenli ya da düzensiz olarak seks yaptığın kadın anlamına gelir. Bu kadından sadece arkadaş olarak hoşlanıyorsundur.

Sevgilinle seks yapıyorsun ve onunla vakit geçiriyorsun. Ona karşı hislerin var. Hatta aşık bile olabilirsin.

Bu ikisi arasındaki en ince nokta, fark ettiğin gibi, sevgilinle vakit geçiriyorsun. Fuck Buddy durumunda ise kızı sadece beceriyorsun.

Bu farkı ona detaylı bir şekilde anlatmama rağmen bana şu şekil bir soruyla geldi :

‘ Geçen takıldığım ( Fuck Buddy )kızla yemeğe gittim. Bana boş günlerimi sordu. Kimlerle takıldığımı sordu. Ayrıldıktan sonra da düzenli olarak nerede olduğumu öğrenmeye çalıştı.’

Şimdi dikkatli okuduysan sorunun ne olduğunu çok iyi anlamışsındır. Eğer gözünden kaçtıysa anlatayım.  Bilal Fuck Buddy olarak takılmak istediği kızı yemeğe çıkardı. Belki bilal bunu bir randevu olarak görmüyordu ama kız bunu kesinlikle randevu olarak görüyordu. Buluşmak ve randevu sevgili yolunun başlangıcıdır. ama çoğu erkek bunun farkında değil ve kadınlara gizli sinyaller gönderir.

Bilal ‘in yaptığı kesinlikle hatalı bir hareketti. Fuck Buddy(FB) ‘ ni yemeğe çıkarmazsın. Kız arkadaşını yemeğe çıkarırsın. Kız Fuck Buddy’di ama Bilal ona sevgiliymiş gibi davranıyordu.

Sonuç olarak Bilal kıza karmaşık sinyaller gönderiyordu ve karşıdan kız arkadaş tarafından verilecek tepkileri alıyordu.

Bir FB ‘ ye FB gibi davranırsan sorun yok. Daha sonra sevgiliymiş gibi davranırsan, bunda da sorun yok. Problem bunları yaptıktan sonra tekrar ona FB gibi davrandığında başliyor. Kız sinirleniyor, kafası karışıyor ve duyguları inciniyor. Daha sonra da drama başliyor.

Fuck Buddy’ye Nasıl Davranmalıyım?

Bir FB’ye sevgilin kadar olmasa bile saygılı ve iyi davranmalısın. Sonuçta FB bir arkadaştır. FB evinize gelebilir . Beraber televizyon izlersiniz. Birşeyler içersiniz ve sonra sevişirsiniz. Ama hepsi sizin ya da onun evinde olmalıdır. Dışarıda değil.

FB’ni asla kıskanmamalısın. Kıskanıyorsan işler sevgili durumuna dönüşüyor demektir ve aranızdaki birisi için çanlar çalıyor anlamına gelir.

FB’ni dışarıya, yemeğe, gezmeye , sinemaya vs. ‘ye asla götürmemelisin. Eğer bunları yaparsan dramaya hazırlan.

Diyelim ki kız yukarıda bahsettiğim sinema vb aktiviteleri seninle yapmak istedi. Ne yapacaksın?

Hayır diyeceksin ve nasıl hayır diyeceğin tamamiyle sana bağlı. İstersen meşgul olduğunu söylersin istersen direkt bir şekilde hayır dersin.

FB’ni Sevgili Yapmaya Karar Verirsen Ne olur?

Hiç birşey olmaz. Bunu yapabilirsin. Yukarıda belirttiğim gibi problem bunu yaptıktan sonra tekrardan ona FB gibi davranmaya başlayınca ortaya çıkıyor.

FB evinde kalabilir mi?

Eğer kendini kontrol edebilirsen evet. FB ile aynı yatakta yatmanı tavsiye etmem. Çünkü birbirinize sarılıp uyuma işleri sevgili ile yapılır. Eğer bunu yaparsan kıza karmaşık sinyaller göndermiş olursun. Birisi kanepede yatmalı.

FB sevgili gibi davranmaya başlarsa ne yapacağım?

Çok basit. Yol vereceksin.

Kısacası önce ne istediğini bileceksin ve daha sonra ona göre davranacaksın.

Seninde bu konu hakkında düşüncelerin ve soruların varsa, aşağıya yorum bırakabilirsin.

Kendine iyi davran

Johnny D.