Türkiye çok ilginç bir ülke… çok renkli… Taksimde dolaşırken gayet avrupalı kızlar görebiliriz. Fatih’te ise tam tersi görüntülerle karşılaşabiliriz. Kültürlerin bu kadar karışmış olduğu bir ülkede, her düşünceye sahip insanları görebiliriz. Bu düşünceler ve yetiştirilme tarzları insanların üzerinde değişik etkiler yapar.

Bu yazıyı yazmamdaki sebep başımdan geçen bir olay aslında… Üniversiteden mezun olalı 3 sene oldu. Arada sırada üniversitedeki arkadaşlarımla iletişim kurarım. Bu görüşmeler esnasında şunu fark ettim. Sınıf arkadaşlarımın çoğu birbirleriyle evlenmiş. Sadece aynı sınıfta okuyan arkadaşlarım değil, farklı bölümlerde okuyan arkadaşlarımın büyük bir kısmıda kendi sınıflarındaki kızlarla evlenmiş.

Bana göre bu tesadüf olmaktan çıktı. Neden mi?

Çünkü benzer birşey başıma geldi. Üniversitedeki sınıftan bir arkadaşım biraz yakınlaşmadan sonra bana açık bir şekilde evlenmek istediğini söyledi. Evliliği düşünmediğimi söyledim. Verdiği cevap şok ediciydi : “ Olsun sen git istediğin kızla takıl, ben beklerim “ 

Şimdi bir kızı bu tarz bir düşünceye itecek şey ne olabilir?

Bunu düşünürken Türk kızlarını kategorilere ayırdığımı fark ettim. Bakalım nasıl ayırmışım?

Öncelikle bu kategorilerdeki kızlarla yakınlaştım. Hepsini etkileyebildim ama aralarından sadece bir kategorideki kızlar beni etkiledi. Onlardanda yazının sonuna doğru bahsedeceğim.

Türk kızlarını 5 kategoriye ayırıyorum.

1 – Kezbanlar

Aslında bu yazıya kezbanları eklemeyecektim. Çünkü kafamda oluşturduğum kategorilerde kezban yoktu. Lakin facebooktaki iletime yorum yazan bir arkadaş bu kategoriyi de eklememe yol açtı. Doğrusunu söylemek gerekirse çok kezban kızlarla karşılaşmıyorum çünkü onları çok seri bir şekilde eleyebiliyorum.

Ama ana hatlarıyla şunları belirtmek isterim. Evlenmeden olmaz diyorsa büyük ihtimalle kezbandır. Bir öpüşme sonrası “ biz şimdi neyiz?” diye soruyorsa kezbandır. Bir şey söylediğinizde “ diyosuuuuunnnnn” diye cevap veriyorsa kezbandır. Kısacası hayatı sığ, hedefsiz yaşıyorsa kezbandır. Tabi bunlar benim kezban filtrelerim. Senin kezban filtrelerin farklı olabilir. Bu senin bir kızdan beklentilerine göre değişir. Bu tarz kızların draması ve belalısı çok olur. Olur ya bu kızlardan birisiyle bir şekilde yattın. Artık benimle evlenmek zorundasın der. Mümkünse bu pozisyona kadar gelmeyin.

2 – Tiki Kızlar 

Mutlaka kendileri gibi çok yakın bir arkadaşları olur. Kıyafet konusunda çok takıntılılardır. Programlarımda bahsettiğim tekniklerle çok rahat bir şekilde etkilenebilirler. Lakin uzun süreli bir ilişki kurmak için, senin de bir tiki gibi giyinişine, tarzına ve takıldığın yerlere dikkat etmen gerekir. Bu kızlar dışardan bakıldıklarında ( bazıları hariç) ne kadar para yiyen tipler olarak gözükselerde aslında gayet kendi ayakları üzerinde durabilen kızlardır. Hem tiki hem de zeki bir kız ise, ortaya gayet lezzetli bir ilişki çıkabilir.

Lakin zeki kısmından yoksun ise en fazla 1 ay dayanabilirsiniz.

3 – Rockçı / Alternatif Kızlar

Kendimi önemli bir rock sever olarak nitelendirebilirim. Punktan tutunda heavy metaline kadar konuşabilirim. Ne yazık ki belli bir yerden sonra bu da sıkıyor. Bu tarz kızlar genellikle kimlik bunalımı yaşamışlardır. Rock müzikte onlara bir kimlik sağlamıştır. Bu tarz kızlar birlikte olmak istedikleri erkekleri tek tip isterler. Genellikle bir müzik grubunun bateristi ya da solistiyle birliktedirler. Bu tarz kızları etkilemek için standart baştan çıkarma taktiklerinin yanında, aranızda bağ kurmanız için Ramones’un birkaç şarkısını bilmekte fayda var : ) Hele ki tarzınız rockçı olmamasına rağmen bir rockçı gibi bilgiye sahipseniz, size parlayan gözlerle bakarlar.

Ne yazık ki bu kızların çoğu tek tarafa odaklanmıştır. Hayatlarından rock müziği atmak, kimliklerini atmak anlamına gelir. Eğer rockçı değilseniz bu kızlarla ilişki yaşamak zordur.

4 – Annemizin Tavsiye Ettiği Kızlar

Bu kızlar Türk aile yapısına uygundur. Evinize geldiğiniz sıcak bir çorba, ütülenmiş kıyafetler, temiz bir ev istiyorsanız doğru yerdesiniz : ). Türkiyedeki kızların %50’ye yakını(iyimser tahmin) 27 yaşından sonra bu kategoriye kaymaya başlar. Olgun kızlardır. Aşk onlar için gereklilik değildir. Bu tarz kızlar için karın kasınızın önemi yoktur. Yakışıklı olmanızın önemi yoktur. Tekniğin ve taktiğin de önemi yoktur 🙂 . Tek önemli olan maaş bordronuzdur. Aranızdan çoğu böyle bir kızla evlenecek. Eğer evlenirseniz dışarıdan herkesin örnek bir çift olarak gösterdiği ama içerde büyük pişmanlık yaşan bir çift olacaksınız. Tutkularınızı unutun. Hobilerinizi unutun. Hiç birini yapamayacaksınız.

5 – Özgür/Entellektüel/Karma Kızlar

Bu kızlar benim kategorime giriyor. Düzenli olarak kitap okurlar. Her konuda söyleyecekleri birşey vardır. Bir an evrimsel psikoloji hakkında konuşurken, bir anda kendinizi quantum fiziği hakkında konuşurken bulabilirsiniz. Bu esnada yüzünüzede saf saf bakmaz. Kesinlikle o konu hakkında söyleceği birşeyler vardır. Özgüvenleri çok yüksektir. Yaratıcıdırlar. Genellikle reklamcı, creative director tarzı yaratıcılıklarını kullanabileceği işleri yaparlar. Flört etmeyi çok iyi bilirler. Her erkek kolay kolay bu tarz kızları etkileyemez. Çünkü her erkek onların seviyesinde iletişim kuramaz. Bu tarz bir kızı etkilemek için tekniklerin yanında entellektüel bilginizin de üst seviyede olması gerekir. Kısaca bu tarz kızları bilginizle tabiri caiz ise ezmeniz gerekir. Siz ne kadar çok bilgili olduğunuzu gösterirseniz size o kadar hayran olacaktır. Bu demek değildir ki, ansiklopediyi açın ve ona okuyun. Merdiven çıkar gibi, söylediği şeyin üzerini tamamlayın. Yeni şeylere çok açıktırlar. Tereddütsüz yanınızda olurlar.

Bu kızlar ev işi konusunda pek hevesli değildir. Hadi bir çay koy da içelim dediğinde, çayı koyarken ekmeği de suya koyar : ). Patlıcan musakka ya da lahana sarması beklemeyin. Bunu yapamazlar diye demiyorum. Yapabilirler ama yenmez : ).

Bu blogu her gün binlerce kişi okuyor. Eğer 5. kategoriye giriyorsan ve yemek yapabiliyorsan, ara beni :))))

Son Sözler

Ben bu 5 kategoriyi tanıştığım kızlara göre belirledim. Senin kategorilerin benimkilerden farklı olabilir. Gördüğün gibi farklı kategorilerdeki kızların farklı beklentileri var. Sadece hepsinin tek bir ortak noktası var. Hepsi seksüel varlıklar. Hepsi aynı şeylere tepki veriyor. Uzun dönemli bir ilişki için gereken şeyler ile kısa süreli takılmalar için beklenen şeyler farklı….

Atladığımı ve diğer arkadaşlara faydalı olacağını düşündüğün şeyler varsa lütfen yorum bölümüne yaz. Merakla bekliyorum.

Kendinize iyi bakın.

Johnny D.